Galeria Dzieł Sztuki

Anna Maria BRANDYS

Anna Maria Brandys podarowała wyjątkową pracę na aukcję. Obiekt znajdziecie w katalogu pod numerem 51.

Brandys Anna Maria asystentka w I Pracowni Rysunku Profesor Joanny Imielskiej na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa. Prezeska Fundacji Jak Malowana, współtwórczyni Domu Bajek i Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu. Stypendystka MKiDN. Nagrodzona m.in. na VII Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, czy 7 Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko. Uczestniczyła w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Od lat zaangażowana w działalność animacyjną i edukacyjną na terenie Poznania, co doceniono przyznając jej m.in. stypendium Prezydenta Miasta. Poznała tajniki barwienia naturalnego dzięki doświadczeniom zawodowym nabytym w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - Państwowym Instytucie Badawczym. Obszar jej artystycznych poszukiwań jest zmienny, oscyluje między szeroko rozumianą sztuką włókna a projektami o charakterze prospołecznym. W swoich działaniach chętnie podejmuje wątki feministyczne i ekologiczne. Interesuje ją również problem relacji międzyludzkich i ról społecznych. Aktywnie uprawia yarnbombing. Prywatnie szczęśliwa mama, która swoją codzienną aktywnością dowodzi, że rodzicielstwo nie wyklucza z uczestnictwa w kulturze.
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Dla entuzjastów malarstwa abstrakcyjnego mamy kilka interesujących propozycji:

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Nr 14 Anna Jarzymowska
Nr 46 Jolanta Owczarek
Nr 71 Michał Linow Pikaso
Nr 72 Marta Wojnicka
Nr 87 Magdalena Kłys

Paweł KRÓL

Od 2018 roku projekty plakatów promujących aukcje powstają w pracowni Pawła Króla Pawel Krol Art, finalisty wielu konkursów plastycznych m. in. zwycięzca konkursu na plakat dla Festiwalu Transatlantyk w 2014 oraz konkursu na plakat dla Festiwalu Feta w 2019. Artysta otrzymał wyróżnienie honorowe na Biennale Plakatu w Lublinie za plakat aukcji Aperio 2021.
Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pokazać Wam naszą kolekcje plakatów stworzonych przez Pawła Króla.
Od wielu lat artysta wspiera naszą inicjatywę, przekazując swoje obrazy.
Zapraszamy do licytacji obrazu Pawła Króla nr 43 w katalogu:
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Tomasz KURAN

Tomasz Kuran w swoim malarstwie przedstawia sceny pochodzące z Biblii. Na tegorocznej aukcji licytować będzie można dwa obrazy przedstawiające bohaterki Starego Testamentu: Hagar oraz Annę. Malarstwo Kurana przedstawia w zupełnie nowy sposób klasyczne motywy biblijne.Artysta stworzył własny charakterystyczny język, w którym opowiada sceny pochodzące z Biblii.

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Nr 41
Nr 70

WIRTUALNY SPACER PO GALERII POD ARKADAMI

Zapraszamy na wirtualny spacer po Galerii pod Arkadami w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu gdzie odbywa się wystawa przedaukcyjna
 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
⌛️22.11-25.11.2022 w godzinach 16:00-20:00
⌛️26.11.2022 (w dniu aukcji)10:00-14:30

Od wieków natura inspiruje artystów. Na 13 Aukcja Sztuki Aperio licytować będzie można obrazy, których twórcy utrwalają piękno natury, niezwykłe, oryginalne formy, nieskończone możliwości kreacji, bogactwo kolorów oraz wiele innych.
Są też obrazy, które pokazują naturę, która uległa zniszczeniu na wskutek działalności człowieka.
"Natura jest słownikiem, gdzie każdy szuka własnych słów ”- Eugene Delacroix.

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Nr 1 Marta Forc
Nr 12 Hanna Gąsiorowska
Nr 19 Bożena Grzyb- Jarodzka
Nr 20 Filip Moszant
Nr 31 Magdalena Gryska
Nr 36 Adam Pękalski
Nr 45 Adelajda Kot
Nr 68 Ewelina Brzykcy
Nr 86 Karolina M Kowalska
Nr 93 Beata Szumińska
Nr 105 Ziemowit Fincek

Studio HADAKI

Zajrzyjcie z nami do pracowni Hadaki, poznajcie kulisy powstawania ceramiki. W naszym katalogu znalazły się dwa wazony z pracowni Hadaki, z czego bardzo się cieszymy.
W 2022 roku kolekcja wazonów LATO z pracowni Hadaki otrzymała wyróżnienie Must Have 2022 na Łódź Design Festival.

https://fb.watch/g_VMb3Jktp/

Za prekursorów sztuki ulicy uznać można Andy’ego Warhola, Jeana-Michela Basquiata, Keitha Haringa. W Polsce warto wspomnieć o działalności Tomasza Sikorskiego, Ewy Partum, Pomarańczowej Alternatywy.
W ostatnich latach sztuka ulicy cieszy się dużym zainteresowaniem co przejawia się między innymi obecnością artystów streetartowych na wystawach, aukcjach, podejmowaniem tematu przez krytyków, kuratorów i galerzystów oraz dużą liczbą obserwujących twórczość artystów w mediach społecznościowych. W 2011 roku w domu aukcyjnym Rempex, odbyła się Pierwsza Polska Aukcja Street Art’u, w której udział brał między innymi Aqualoopa.

Zainteresowanych street artem zapraszamy na aukcje.Wygrani staną się właścicielami interesujących obiektów:
Nr 3 ΞSΚΛΞЯ
Nr 58 Someart
Nr 74 Bartosz Bart Sucharski
Nr 88 Igor Chołda/Aqualoopa
Nr 102 Noriaki

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Sztuka ma niesamowitą moc, przenosi nas do innych miejsc, uczuć, sfery snu i marzeń. Niewyczerpana pula możliwości. Artyści są podróżnikami, utrwalają różnorodne wędrówki. Potrafią się zatrzymać, zwolnić i dostrzec szczegół, który poruszy widzów.
A gdzie dziś zabiorą nas obrazy z katalogu o które walczyć można podczas tegorocznej aukcji? Zobaczcie sami:
Nr 7 Ewelina Brzykcy
Nr 24 Karolina M Kowalska
Nr 25 Bartosz Seifert
Nr 34 Maja Wrońska
Nr 38 Grzegorz Wawrzyńczak
Nr 47 Andrzej Mirkowski
Nr 54 Magdalena Kłys
Nr 60 Tomek Mistak Magiczny Las
Nr 61 Natalia Rozmus- Esparza
Nr 80 Małgorzata Wrzesińska
Nr 82 Izabela Drzewiecka
Nr 98 Marlena Rakoczy

 

Anna KĘDZIORA

Dzień dobry! Czy odwiedziliście już tegoroczną wystawę przedaukcyjną?
Na wystawie była Anna Kędziora, która podarowała na aukcje obraz Złoty deszcz. W katalogu znajdziecie go pod numerem 22.

Robert STOLARCZYK

Dzień dobry! Przesyłamy Wam wiadomość od Roberta Stolarczyka.Jego obraz znajduje się w katalogu pod numerem 30.
Stolarczyk Robert (ur. 1975) absolwent Wydziału Malarstwa i Rysunku ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz kierunku Turystyka i Rekreacja AWF im. Bronisława Czecha w Krakowie.Obok malarstwa i fotografii jego artystycznymi pasjami są teatr i śpiew, które pomyślnie realizował występując przez kilka lat na deskach „Teatru 13” na warszawskiej Białołęce.W jego dorobku artystycznym znajdują się realizacje z zakresu malarstwa sztalugowego, rysunku,fotografii, filmu wideo i plakatu teatralnego. Cykle jego obrazów są różnorodne, często stoją naprzeciwległych biegunach. Wśród jego artystycznych poszukiwań są m.in. prace z kręgu abstrakcji organicznej i geometrycznej. W niektórych z nich wykorzystuje elementy przestrzenne, tworząc swoiste asamblaże. Inspiracją do namalowania obrazu stają się m.in. jego własne dawno wykonane prace plastyczne, tj. rysunki i szkice, które po latach zapomnienia są odnajdywane w szkolnych teczkach i następnie przenoszone na płótno. Przykładem tego są obrazy z serii “Zapis” oraz„Miasta. Kompozycja Trzy kolory”, których podstawą są prace na papierze powstałe odpowiednio w 1994 oraz 2018 roku.

Jagoda KACZMARCZYK-HUDZIK

Nr 39 w katalogu to obraz Jagody Kaczmarczyk-Hudzik Pejzaż wiślany XXXVIII. Chcielibyśmy przedstawić Wam słowa artystki na temat cyklu "Pejzaż wiślany"
"W roku 2010 namalowałam dwa pierwsze obrazy z cyklu „Pejzaż wiślany”. Zostały nagrodzone w konkursie malarskim pt. „Pejzaż polski” organizowanym przez Fundację Kultury im. I. J. Paderewskiego w Krakowie. Oba obrazy przekazałam na aukcję charytatywną organizowaną przez Stowarzyszenie Aperio na rzecz dzieci z autyzmem. Przez następne lata wracam co pewien czas do tematu rzeki Wisły, a od roku 2019 temat ten stał się dla mnie, żartobliwie mówiąc - tematem rzeką. Mieszkam w Krakowie na Zwierzyńcu, blisko bulwarów wiślanych, gdzie często wybieram się na spacer obserwując rzekę. Tutaj, będąc w mieście, można poczuć bliskość natury. Rzeka wizualnie, jest dla mnie połączeniem realności z abstrakcją. Tak właśnie w sposób malarski przedstawiam ją na moich obrazach. Maluję grubo nakładając farbę. Wykorzystuję przypadkowe łączenie się poszczególnych warstw farby. Uważam, iż w przypadkowości znajduje się pewien element intuicji, który trzeba „złapać” w odpowiednim momencie i zostawić. To uczucie, że już wiem - obraz jest skończony”.

Czy są tutaj miłośnicy kotów?
W naszym katalogu znajdziecie obrazy o które będziecie mogli zawalczyć podczas aukcji.
Motyw kota w sztuce jest bardzo interesującym zagadnieniem.Warto przeczytać artykuły:
https://rynekisztuka.pl/…/10-najciekawszych-najbardziej-ci…/
https://niezlasztuka.net/…/kotki-kocury-i-kociaki-kot-w-sz…/

Poznajcie nasze koty:
Nr 26 Kasia Walentynowicz
Nr 55 Krzysztof Ostrzeszewicz
Nr 85 Ola Szmida
Nr 94 Paweł Dąbrowski
Nr 101 Grzegorz Wawrzyńczak

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Honza ZAMOJSKI

Polecamy Waszej uwadze wywiad z Honzą Zamojskim:
https://www.youtube.com/watch?v=XROSEg7nWpI

Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Artysta, projektant i wydawca książek oraz kurator, który w swojej praktyce sięga po rozmaite media: od rysunku, przez rzeźby rysunkowe, aż po infografiki ze świata korporacji, czy poezję. Ta różnorodność odzwierciedla spektrum zainteresowań artysty, których fundamentem jest utopijna chęć uporządkowania i zrozumienia otaczającego świata. Honza Zamojski tworzy narracje, które przy spojrzeniu na jego praktykę z dalszej perspektywy, budują spójny, wielopoziomowy świat oparty na filozofii zwątpienia. Minimalistyczne w formie, ale bogate w znaczeniu symbole, abstrakcyjne kompozycje i figuratywne przedstawienia składają się na język wizualny, który rządzi się własną gramatyką i strukturą formalną. A tym, co często spaja pozornie odległe elementy, są prostota form, humor oraz dystans do siebie samego. Autor kilkunastu książek ( m.in. Love Letter, onestar press 2017, Four Eggs Theory, 2015, Fishing with John, NERO 2013). Autor cyklu wykładów How it's made, prezentowanego m.in. w Centre Pompidou, MoMA Library, czy Printed Matter New York.

Rysunek Honzy Zamojskiego będzie można licytować pod numerem 76:
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Dorota BUCZKOWSKA

Na tegorocznej aukcji licytować będzie można obraz Doroty Buczkowskiej. Jeśli chcielibyście poznać bliżej artystkę zapraszamy do lektury:
http://postmedium.art/otwartosc-to-klucz-do-wielu-decyzji-…/
https://dorotabuczkowska.com/

Nr 8 w katalogu:
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

DOROTA BUCZKOWSKA (ur.1971) absolwentka Wydziału Rzeźby i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie, Gender Studies na UW oraz Centrum Sztuki Villa Arson w Nicei. Twórczo zajmuje się m.in. malarstwem, rzeźbą, grafiką, fotografią, rysunkiem. Formalnie jej prace wyróżnia perfekcyjny warsztat malarski i graficzny oraz autorskie operowanie świetlistością zastosowanych barw.
Otrzymała liczne wyróżnienia i granty m.in. Award at the Biennale Lorne Sculpture Australia (2011), Pro Helvetia CRIC Sierre Center (2011), Pollock Krasner Foundation Grant (2010), Residence in Tel – Aviv, The Polish Season in Israel (2007), Artist in Residence, Center for Contemporary Art, Synagogue of Delme (2005), Artist in Residence, Bundeskanzleramt – Federal Chancellery Wien (2004), French Scholarship in Centre National des Arts Plastiques Villa Arson Nice (2003).

Prace w kolekcjach:
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
Kolekcja Sztuki Raffles Europejski Warsaw
Fundacja Sztuki Polskiej ING
Kolekcja Sztuki PKO Banku Polskiego
Skulpturenmuseum Glaskasten Marl
GNOE – State Gallery of Lower Austria
MoBY – Museums of Bat Yam

Można zaryzykować tezę, że najsłynniejsze portrety w historii sztuki stanowią wizerunki kobiet. Dowodem na to są znane wszystkim Dziewczyny:
Mona Lisa, Dziewczyna z perłą, Dama z gronostajem- te obrazy widzieli wszyscy, mocno zakorzeniły się popkulturze. Często Najdroższe dla artystów stały się najdroższe dla nabywców.
Chcielibyśmy przedstawić kobiety z portretów, które licytować będzie można na tegorocznej aukcji.Może uda Wam się znaleźć te Najdroższą😉?

Zapraszamy do lektury katalogu:
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…
Jeśli chcielibyście poznać artystów, polecamy uwadze biogramy umieszczone w katalogu.

Nr 11 Agata Rościecha-Kanownik
Nr 15 Grzegorz Kufel
Nr 23 Dawid Płaczek
Nr 32 Agata Nowosielska
Nr 35 Michał Warecki
Nr 48 Anna Sadowska
Nr 62 Marek Haładuda
Nr 77 Anna Halarewicz
Nr 83 Mira Skoczek-Wojnicka
Nr 103 Julia Sołtysiak

"Myślicie, że Pablo Picasso oglądałby dzisiaj filmiki ze słodkimi szczeniaczkami? A Frida Kahlo? Pewnie tak, bo wiadomo, że obydwoje kochali psy. O życiu prywatnym znanych malarek i malarzy wiemy prawie wszystko. Znamy imiona ich matek, ojców i dzieci. Czytamy ich listy, biografie i autobiografie, odkrywając długo skrywane sekrety nieszczęśliwych małżeństw i skandalicznych romansów. Wiemy, na co chorowali i dlaczego umarli. Czytamy o ich najzacieklejszych wrogach i najbliższych przyjaciołach. Rzadko jednak słyszymy o czworonożnych kompanach artystów, ukochanych towarzyszach obecnych nie tylko w ich życiu, ale także na obrazach…"Michalina Peruga, Pies? Przecież to najlepszy przyjaciel artysty!
Jeśli zainteresował Was temat czworonogów, polecamy lekturę tekstu Michaliny Peruga, który znajdziecie na portalu niezlasztuka.net Niezła Sztuka https://niezlasztuka.net/…/artysci-i-ich-psy-picasso-kahlo…/

Zapraszamy do oglądania obrazów z tegorocznego katalogu, znajdziecie tam interesujące wizerunki psów np. Archie pies przyjaciel Andy'ego Warhola.

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Nr 29 Marek Okrasza
Nr 37 Jadwiga Maria Jarosiewicz
Nr 84 Katarzyna Gintowt
Nr 89 Magda Wolna

Kinga OFFERT

Rekomendujemy wernisaż wystawy Kingi Offert pod tytułem OUT•OF•THE•BOX, który odbędzie się 17.11 o godzinie 19.00 w Warszawie, Rumiana 61A.Wydarzenie organizowane jest przez Coloroffon Film.

Jeśli chcielibyście poznać bliżej artystkę, zapraszamy do lektury tekstu: https://noizz.pl/…/pikselowe-postaci-wychodza-na-m…/wj5pken…

Jeśli chcielibyście zostać właścicielami grafik Kingi Offert i cieszyć się nimi w domu, w pracy, gdziekolwiek chcecie, możecie licytować na żywo na charytatywnej 13 Aukcja Sztuki Aperio lub licytować online tutaj:
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…
Powodzenia!

Nr 17 Poland
Nr 97 Pearl street

Czy są tu miłośnicy kwiatów?
Różnorodność kwiatów, które stworzyła natura zachwyca.Malarze od wieków próbują utrwalić ich piękno na płótnie.

A może chcielibyście kwiaty, które nie więdną?
Mamy kilka propozycji dla Was.
Nr 21 Anna Sadowska
Nr 48 Anna Sadowska
Nr 49 Paulina Leszczyńska
Nr 50 Natalia Noszczyńska
Nr 75 Anna Dusza
Nr 82 Izabela Drzewiecka
Nr 92 Paulina Mocna
Nr 95 Justyna Gaja

Wszystkie prace dostępne są tutaj:
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

„Być może kwiatom zawdzięczam zostanie malarzem“ Claude Monet

Alicja WIECZOREK

Na tegorocznej aukcji wylicytować będzie można grafiki Alicji Wieczorek podejmujące ważne i aktualne tematy.
Nr 63 Refugees.
Praca "Refugees" (2022) zdobyła pierwszą nagrodę na wystawie „BLANK WALLS" (virtual exibition and competition) w BROUHAHA art gallery w mieście Hong Kong (Chiny) Pokazywana była też m.in. na międzynarodowej wystawie internetowej 38th Aydın Doğan International Cartoon Competition (Turcja)

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Nr 81 Together.
Praca "Together" (2021) prezentowana była m.in: na międzynarodowym biennale 6. Humoralia Mostra d`humor Grafic "SOS Clima: sense planeta no hi ha futur" w miastach Lleida (2021) i Juneda (2022) w Hiszpanii podczas międzynarodowej wystawy "The International Mail Art Exhibition - CULTURAL DIVERSITY"" w mieście Aiud (2021) w Rumunii na międzynarodowym biennale „Semarang International Illustration Exhibition" (SiiF#3) –w mieście Semarang (2021) w Indonezji.

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Andrzej SOBIEPAN

15.11 to setna rocznica urodzin Fangora!
Muzea, galerie świętują urodziny artysty.Zapraszamy do zapoznania się z obchodami jubileuszu stulecie urodzin artysty:
https://artinfo.pl/…/jubileusz-stulecia-urodzin-wojciecha-f…

My też świętujemy 100 lecie narodzin Fangora.Na tegorocznej aukcji walczyć można o obiekt Andrzeja Sobiepana Hyperspace - Tribute to Fangor, 2022. Świętujcie z nami!!

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

13. Charytatywna Aukcja Sztuki Współczesnej Aperio
26.11.2022 15:00
Galeria pod Arkadami, Młodzieżowy Dom Kultury NR 1, ul. Droga Dębińska 21

Wystawa przedaukcyjna:
22.11 - 26.11.2022, 16:00-20:00, w dniu aukcji 10:00-14:30
Galeria pod Arkadami, Młodzieżowy Dom Kultury NR 1, ul. Droga Dębińska 21

Andrzej Sobiepan absolwent wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom obronił w pracowni malarstwa prof. Krzysztofa Skarbka. Finalista 11.edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, Gdańsk, 2012. Pierwszą znaczącą wystawę indywidualną w ramach cyklu „Akademizm” zrealizował w 2010 roku w Mieszkaniu Gepperta we Wrocławiu. Do tego w tym samym roku pokaz indywidualny w klubie „NRD” w Toruniu. Kilkukrotny uczestnik Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu, jako autor instalacji dźwiękowych i performer, m.in. w Parku S. Tołpy i Bunkrze Strzegomskim. Kolejno wystawa zbiorowa w BWA Studio we Wrocławiu w 2011. Następnie głośny performance w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, kiedy to niezauważony zawiesił jedną ze swoich prac, dołączając ją samowolnie na okres kilku dni do zbiorów dzieł sztuki dolnośląskiego ośrodka. Wydarzenie „Woliery 2” w Muzeum Współczesnym Wrocław po raz kolejny pokazało, jak Sobiepan z łatwością aranżuje całościowo przestrzeń wystawienniczą, nie myśląc nigdy o obrazie w kategorii tego, co rozgrywa się na jego płaskiej powierzchni. Szereg instalacji i realizacji przestrzennych z zakresu „site specific” to kolejne indywidualne pokazy w Galerii „MDS” w 2012 r. i Galerii R46 we Wrocławiu w 2014r. Przy okazji tego ostatniego wydarzenia powstały pierwsze obrazy w postaci zaprojektowanych przedmiotów z pokrywami i uchwytami, przypominającymi kolekcjonerskie obiekty, które można byłoby pomyśleć wyszły raczej spod rąk designera, a nie malarza. To fotorelacja z tej właśnie realizacji zachęciła kuratora R. Kuśmirowskiego do zaproszenia Sobiepana do udziału w zbiorowej wystawie „PALINDROM” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w 2015r. Okres kolejnych kilku lat to intensywna praca nad konkretnymi umiejętnościami i materiałami, czas spędzony nad nauką technik lakierniczych i obróbki drewna oraz tworzyw. Chęć polegania wyłącznie na własnej fachowości, bez konieczności zlecania pewnych prac „na zewnątrz”, postawiła go ostatecznie w roli artysty, projektanta i wykwalifikowanego rzemieślnika. Jedno z najświeższych wydarzeń to zakup do państwowej kolekcji oraz wystawa zbiorowa „Nabytki 2” w Miejskiej Galerii BWA w Bydgoszczy oraz udział w wystawie prac i obiektów sztuki parafotograficznej zatytułowanej „Fotomorgana” w PGS Sopot, kuratorowanej przez R.Kuśmirowskiego. Moje obrazy tworzą zazwyczaj cykle. Stale pozostaję w procesie poszukiwania, co do kształtu i malarskości moich obiektów. Oszczędne w swej formie realizacje z okresu studiów, pieczołowicie wycinane w skórze z chirurgiczną wręcz precyzją, stanowiły punkt wyjścia dla obiektów, z którymi mamy do czynienia obecnie. Tę jakość wykonania mojego malarstwa starałem się podbijać w kolejnych latach, przypisując jej główne znaczenie. Początkowo biżuteryjna skala prac, rygoryzm dokładności wykonywanych wzorów, zawziętość w kontynuowaniu tej jakości oraz brak chęci pracowania nad „tematami”, skoncentrowała mnie na nieustającej próbie stworzenia pięknego przedmiotu. Gdzie cała forma obiektu zostaje zaprojektowana, łącznie z uchwytem i nie rzadko nawet pokrywą. Otrzymują Państwo po latach pracy nad techniką ekskluzywne produkty „premium”. Pejzaże ziemskie, pozaziemskie albo mikrobiologiczne, fascynujące mnogością i precyzją detali. Kryształy jako eleganckie zestawienie form. Struktury kojarzone z przepychem i luksusowym wyrobem. „Hiperpowierzchnie” to najnowszy cykl prac. Krótkie serie pięknych obiektów. Biżuteria autorska. Malarskie „haute couture”.

Ewa Kuryluk

Do 27 listopada zwiedzać można w Wenecji wystawę Ewy Kuryluk "Ja, Biały Kangór | I, White Kangaroo". Jest to oficjalne wydarzenie towarzyszące 59. Międzynarodowej Wystawie Sztuki -La Biennale di Venezia.

https://youtu.be/gzsZAdqSsOI

Jeśli nie macie możliwości podróży do Wenecji, zapraszamy na naszą wystawę przedaukcyjną oraz aukcje na której licytować będzie można pracę Ewy Kuryluk. Nr 52!!
https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolczesnej-aperio?page=2&dzielo=052_szara_starosc_1965_ewa_kuryluk

Ewa Kuryluk (ur. 1946) jest jedną z najważniejszych polskich artystek, znaną na arenie międzynarodowej z ponad 50 wystaw indywidualnych w Europie, USA, Południowej Ameryce, Kanadzie i Japonii. Pionierka awangardowej instalacji tekstylnej, malarka i fotografka, historyczka sztuki, pisarka i poetka. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach publicznych i prywatnych w Europie i USA.

Adam Faglio

"W całą naturę wtopiona jest miłość, trzeba mieć tylko otwarte oczy – aby się nauczyć więcej widzieć, słyszeć i odczuwać. W zasięgu jej oddziaływania przebiega życie każdego z nas – kształtuje się nasza wrażliwość i nasza historia, w niej również odnajdujemy wytchnienie.
Adam Faglio traktuje malarstwo jako rzeczywiste powołanie. Jest realistą, a rzeczywistość przedstawiona w jego twórczości to: pejzaże, martwe natury, portret i temat sakralny.
Jest to zwykle malarska transpozycja otaczającego świata.
Prace artysty oddają urok i emocje miejsc, z którymi miał styczność i które urzekły go na drodze twórczych poszukiwań. To, co przykuwa w nich wzrok, to przemyślana kompozycja, dobór barw, precyzyjny rysunek oraz specyficzny nastrój.
W pejzażach potrafił dostrzec uroki wszystkich pór roku. Widzimy warunki atmosferyczne – mgłę, wiatr, mroźny poranek, słoneczny dzień lub świetlisty wschód słońca; niebo odbijające się w tafli wody i łąkę poprzetykaną żółtymi plamami mleczy.
Martwa natura wyraża metaforyczne przemyślenia artysty. Dobierane do niej rekwizyty są starannie wyselekcjonowane, tak, aby przez relację kształtów i sąsiedztwa barwne osiągnąć specyficzny nastrój i napięcie – atmosferę irrealności – wręcz marzenia. Transponowane na płótno przedmioty nabierają samoistnego znaczenia, działając na zmysł widzenia, są przynętą dla wtajemniczenia nas w treść tego, co obraz przedstawia – dlatego ich wymowa jest tak poetycka, pełna niedopowiedzianej opowieści.
Artyście nie można przypisać określonej gamy barwnej. Kolorystyczne zestawienia w jego obrazach są często odbiciem subiektywnych doświadczeń, wrażeń i emocji. Posiada znakomite wyczucie koloru. Bazując na barwach lokalnych, tworzy własne środki wyrazu. Potrafi osiągnąć rozmaite efekty, stosując raz gamy przygaszone, raz intensywne i migotliwe.
Adam Faglio urodził się 13 grudnia 1954 roku w Wiśniczu, gdzie do dziś mieszka i pracuje. Zajmuje się wyłącznie malarstwem. Uczestniczy w życiu artystycznym, biorąc udział
w plenerach oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach prywatnych i publicznych (muzeach, kościołach) w kraju i za granicą".

Emilia Marianska

Polecamy lekturze obraz Adama Faglio "Aksamit", który licytować można pod nr 6.

https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

002 GALERIA RUSZ

A może by tak zwolnić, cieszyć się życiem, cieszyć się sztuką!!
Na dziś polecamy nr 2 z tegorocznego katalogu.
Praca Galerii Rusz Zwolnij.
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Pomimo braku dostępu do morza w Poznaniu na tegorocznej aukcji będzie panował naprawdę morski klimat.

Zapraszamy do zapoznania się z obiektami aukcyjnymi podejmującymi temat morza:
https://artinfo.pl/…/13-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…
Nr 4 Agnieszka Dziklińska Morze 7, 2020
Nr 10 Agnieszka Srokosz Stocznia, 2022
Nr 16 Łukasz Drzycimski bez tytułu,2022
Nr 18 Karolina Jarosławska Woda, 2018
Nr 42 Zofia Kubisiak Morskie klimaty, 7/2022
Nr 43 Paweł Król bez tytułu, 2022
Nr 64 Patryk Palas Pink morning, 2022
Nr 66 Natalia Sroka Faro III, 2022
Nr 67 Jolanta Owczarek Zaduma, 2022
Nr 99 Gosia Herba Summer of Women, 2019
Nr 100 Agnieszka Dziklińska Wspomnienie 2, 2020
Nr 104 Olga Pawłowska Głos Morza, 2022

NORIAKI (pseud.)

Rogalove pozdrowienia z Poznania!!Mamy nadzieję, że świętujecie w towarzystwie rogali.

Zapraszamy na tegoroczną aukcje, która odbędzie się 26.11.2022 w Galerii pod Arkadami, MDK nr 1, ul.Droga Dębińska 21 w Poznaniu.
Pod nr 102 licytować można prace Noriakiego związaną z Poznaniem i rogalami.