Galeria Dzieł Sztuki

 

Do aukcji pozostało około 18 godzin. Czekamy na Was w sobotę o 15:30 w Galerii u Jezuitów ul. Dominikańska 8 w Poznaniu.

Cena wywoławcza wszystkich wystawionych do sprzedaży obiektów wynosi 100 PLN.Aby wziąć udział w licytacji należy zarejestrować się przed aukcją.Rejestracja możliwa będzie od godziny 14:30 w Galerii u Jezuitów. Warto przyjść wcześniej przed rozpoczęciem aukcji:aby móc zobaczyć obiekty wystawione na licytacje (wystawa czynna do 14:45) oraz uniknąć kolejek do rejestracji.Ponadto (ok 20 minut) przed rozpoczęciem aukcji wysłuchać będzie można krótkiego występu artysty Aresa Chadzinikolau.

Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z numerami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku rejestracyjnym po dokonaniu rejestracji.
Licytacja kończy się, gdy Aukcjoner trzykrotnie uderzy młotkiem. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą kwotę.
Nowy właściciel dzieła sztuki może dokonać płatności w siedzibie galerii, odebrać pracę zaraz po aukcji i cieszyć się nią już w domu.
W galerii przyjmowane będą następujące formy płatności: gotówka oraz karta płatnicza. Wszystkich formalności można będzie można dokonać po zakończeniu aukcji. W następnych dniach odbiór możliwy będzie( po uiszczeniu opłaty za pracę) w Przedszkolu dla Dzieci z Autyzmem w Poznaniu ul. Płowiecka 5 – szczegóły proszę doczytać w regulaminie: http://www.aperio.org.pl/…/2019/11/REGULAMIN-aukcja-2019.pdf

Wystawa przedaukcyjna w dniu aukcji otwarta od 10:00 do 14:45.
Jeśli nie możecie dotrzeć na miejsce, a chcecie wziąć udział w licytacji, rozwiązaniem jest możliwość licytowania telefonicznie oraz za pośrednictwem portalu artinfo.

Nasz katalog w artinfo.pl: https://artinfo.pl/…/10-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Artinfo.pl : informacje na temat obiektów i sposobu licytacji:

tel.: +48 22 818 94 68 / kom.: +48 506 122 445

aukcje@artinfo.pl

www.artinfo.pl

Więcej szczegółów na temat aukcji znajdziecie w regulaminie na końcu naszego katalogu lub pod linkiem: http://www.aperio.org.pl/…/2019/11/REGULAMIN-aukcja-2019.pdf

Jeżeli chcecie jeszcze zobaczyć prace w katalogu: pdf: http://www.aperio.org.pl/katalog-2019-2/

Do zobaczenia na aukcji!

10 AUKCJA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ 23.11.2019, g.15:30

Jeśli nadal zastanawiacie się czy wziąć udział w naszej aukcji,mamy kilka argumentów, żeby Was przekonać do przyjścia. Poznajcie nasze argumenty:

Dariusz MILIŃSKI (ur.1957, Cieplice)
Powrót ojca marnotrawnego, 2019
litografia, 43x33/29x20cm
(ur.1957)Malarz, scenograf i twórca plakatów. Artysta ma na koncie ponad dwieście wystaw indywidualnych, w tym w prestiżowych galeriach, jak na przykład chicagowska „1756” w dzielnicy Lincoln Park. Jest autorem plakatów do filmów m.in. „Edi” i „Mój Nikifor”. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Założyciel grupy artystycznej "Pławna 9". Twórca Zamku Legend Śląskich, Muzeum Przesiedleńców i Arki Noego. Niestrudzony animator kultury. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą.

Małgorzata DAWIDIUK
Ikona-cień, 2019
technika własna-mieszana, 40x20cm
Artystka (ur. w 1967 r.) w Nałęczowie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała w latach 1988 – 1994 na Akademii Sztuk Pięknych im. I. E. Repina w Petersburgu na Wydziale Malarstwa i Konserwacji – specjalizacja ikona. Obecnie prowadzi pracownię konserwatorsko – artystyczną „IKOS”. Jest twórcą wielu dzieł sakralnych w postaci ikon, ikonostasów, polichromii, m.in. w: Chołowicach k/Krasiczyna, Koszalinie, Krynicy, Niagou/Słowacja, Olsztynie, Zamienicach k/Legnicy. Autorska współrealizacja malowideł ściennych w Kaplicy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Ikony znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w Polsce i za granicą, m.in. w Kanadzie, Niemczech, Rosji, Słowacji, Stanach Zjednoczonych i Ukrainie. Współpracuje z Muzeum w Łańcucie.

Mira SKOCZEK-WOJNICKA (ur. 1959, Kraków)
Pochylona, 2019
olej na płótnie, 20x20cm /40x40cm
Artystka(ur.1959) studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1984 roku uzyskała dyplom w pracowni wklęsłodruku i litografii. W 1994 roku rozpoczęła studia podyplomowe w zakresie konserwacji architektury i urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Jest laureatką wielu konkursów m. in. trzykrotnie wyróżniona w konkursie na „Najlepszą Grafikę Miesiąca”, Grand Prix w 1999 roku za grafikę „Rozmowa w katedrze”, w 2000 roku Nagroda „Złota Rama” w konkursie „Mały obraz”, w 2001 roku wyróżnienie w XIX Premio Firenze w kategorii eco da moderna za obraz „Fresk dla Leonarda”, w 2002 roku II nagroda w XX Premio Firenze w kategorii mostra virtuale za grafikę „Terra vecchia”. Prace artystki wystawiane były na wystawach w Polsce, Hiszpanii, Holandii, Włoszech i Niemczech.

Paweł TYMCIO (ur. 1989)
Neon Angel, 2019
olej na płótnie, 70x50cm
Absolwent malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom obronił w pracowni dr D. Lejmana. W swoich pracach porusza się w szerokim spektrum warsztatu malarskiego, tworzy instalacje i zajmuje się performance. Uczestniczył w wystawach w Polsce i za granicą.

Piotr C. KOWALSKI (ur. 1951, Mieszków)
"Piła w połowie" z cyklu "Obrazy przerżnięte" (dwustronny), 2019
rdza na płótnie, emulsja, ołówek, nalepki, 35x120
Artysta(ur. 1951) w latach 1973 – 1978 studiował w PWSSP w Poznaniu. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni profesora Stanisława Teisseyre’a. Profesor w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie prowadzi X Pracownię Malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa. Autor cykli obrazów wykonywanych bezpośrednio w plenerze pt. Żywa natura – Martwa natura , (do ich wykonania wykorzystuje nie tylko farby ale także siły przyrody jak wiatr, deszcz, burza, a także kurz, dym, owoce, warzywa …). Realizuje także obrazy Przejezdne i Przejściowe, będących zapisem życia miasta i powstające przy współudziale innych ludzi. Od 2004 roku wspólnie z Joanną Janiak realizuje cykle Megabajty malowania i Obrazy mroźne.

 

W naszej ofercie aukcyjnej znalazły się interesujące prace związane z fotografią:

Bartosz Seifert
Przestrzenie wspólne, 2015
fotografia, papier archiwalny 270 g matt, 30x40cm
Fotograf zajmujący się głównie fotografią koncertową muzyki klasycznej i jazzowej. Zwraca szczególną uwagę na oddanie emocji i ekspresji na scenie. Jego zamiłowanie do zatrzymywania ulotnych, często niezwykłych chwil w kadrze, zrodziło się z fascynacji architekturą i pejzażem oraz z obcowania z wybitnymi artystami w chwili ich intymnego kontaktu ze sztuką i z publicznością. Współpracuje z muzykami, organizatorami koncertów, instytucjami kultury, m.in. z Akademią Muzyczną w Poznaniu, Poznańskim Chórem Kameralnym Bartosza Michałowskiego, Chórem Dziewczęcym „Skowronki”, Erą Jazzu. W swoich projektach skupia się także na dokumentowaniu przemian starej dzielnicy Poznania - Wildy. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Rafał Boettner-Łubowski
Pejzaż Oniryczny, 2019
grafika cyfrowa,odbitka na błyszczącym papierze fotograficznym, odbitka nr 1/2019,
rama 30x40cm +ekran ekspozycyjny 55x55cm
Boettner-Łubowski Rafał (ur. 1974) rzeźbiarz i artysta sztuk wizualnych. Ponadto interesuje się krytyką i promocją sztuki. W latach 1994-2000 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby oraz na Wydziale Edukacji Artystycznej. Artysta obronił dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby prof. Józefa Petruka. W 2006 roku uzyskał stopień doktora na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. 8 lat później został doktorem habilitowanym na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tworzy instalacje, obiekty, kompozycje rzeźbiarskie, grafiki, rysunki. Eksperymentuje z technikami cyfrowymi. Laureat kilku stypendiów artystycznych, m.in. Stypendium dla Młodych Twórców Kapituły Miasta Poznania (1999) i Stypendium Ministra Kultury z Funduszu Promocji Twórczości (2005). Swoje prace prezentował na ponad 25. wystawach indywidualnych i ponad 50. zbiorowych. Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Oddziału Poznańskiego.

Oleksii Sokun
Charyzma, 2011
fotografia, 30x40cm
Fotograf pochodzący z Ukrainy, od 2014 roku żyje i pracuje w Poznaniu. W rodzinnym Doniecku studiował politologię, co wpłynęło na specjalizację jako fotokorespondenta wydawnictwa Donbas, gdzie powierzono mu relacje z prestiżowych uroczystości dyplomatycznych. Współpracował z magazynami. W 2012 roku został członkiem Narodowego Związku Dziennikarzy Ukrainy. Był uczestnikiem donieckiego Euro-Majdanu, rejestrując wydarzenia jako fotoreporter.

Agata Amelia Wawrzyniak
Narodziny Wenus, 2015
kolaż fotograficzny, 30x50cm
Absolwentka Kulturoznawstwa UAM, animatorka kultury, założycielka kawiarni artystycznej PoemaCafe w Poznaniu. Tworzy obrazy fotograficzne metodą kolażu. Ważniejsze wystawy:”drukARTstwo” (zbiorowa,Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Warszawa 2011r.) ,”ONE” (cykl fotograficzno-rzeźbiarski współtworzony z Daną SAGĄ Tomaszewską, „ARTangoEmotion” (indywidualna, Galeria Centralne Oko).

Monika Lisiecka
Legislation 11,2015
druk poster paper, rama HDF, edycja limitowana 1/100 AP 1/5, 100x70cm
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Z wyróżnieniem uzyskała dyplom na dwóch kierunkach-fotografii i grafiki warsztatowej. W 2005 roku założyła M&G Studio w Poznaniu, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Artystka do tworzenia swoich prac komentujących współczesną rzeczywistość wykorzystuje różne środki wyrazu, takie jak fotografia, grafika czy video kolaż.

Gabriela Marciniak
Wyspa
fotografia,70x50 cm
Studentka UAP na wydziale fotografii ze specjalizacją Fotografia Edytorska oraz UAM na wydziale Mediów interaktywnych i widowisk. :Laureatka dwóch konkursów „Głębi spojrzenia” II miejsce oraz II miejsce w konkursie Gazety Wyborczej „Face to Face”. Członek gazety Katedry Fotografii COMO. Jej publikacje można m.in. oglądać na blogu „Chujowa Pani Domu” oraz „Babskie Sprawy. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w opuszczonym PGR-rze w Sarbii .

 

Chcieliśmy poinformować, że miłośnicy muzyki będą zadowoleni na naszej aukcji.

Marianna Sztyma
Flecistka, 2019
akryl na płótnie, 50x40cm
(ur. 1973) Malarka i ilustratorka.Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom zrobiła z grafiki warsztatowej u prof. Jackowskiego. Najczęściej zajmuje się ilustracją prasową m.in. dla Zwierciadła, Twojego Stylu, Pressu, Newsweeka i Wysokich Obcasów. Zilustrowała też wiele książek .Od wielu lat wspiera naszą aukcje

Dorota Piechocińska
Wodziu (Zbigniew Wodecki), 2017
ołówek+kredki+digital, 70x50cm
Artystka urodzona w Bydgoszczy. Z wykształcenia architektka po Politechnice Poznańskiej, na co dzień związana z grafiką reklamową. Rysowniczka, entuzjastka plakatów i murali, która tworzy pod pseudonimem ilustraDORA. Zwyciężczyni konkursu Piotra Klera Wizja wypoczynku - pożądany obiekt. Otrzymała również nagrodę główną w konkursie Bikebelle i Medicine Zaprojektuj nadruk – wygraj rower!Prezentowała prace na poznańskim Salonie Ilustratorów 2017 i 2018. Autorka wystawy Art Duet w Bydgoszczy. Członkini kolektywu ilustratorskiego Ilunas jest z Poznania.

Karol Kierzynka
Czesław Niemen, 2019
grafika cyfrowa, 100x70cm
Artysta(ur. 1985 rok) w 2007 roku ukończył Wyższą Szkołę Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu na kierunku renowacja i restauracja dzieł sztuki. W 2010 roku ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Artystyczno-Pedagogiczny w Kaliszu, kierunek: Ochrona Dóbr Kultury, specjalizacja: w zakresie dziedzictwa kulturowego w regionie, ochrona dokumentów bibliotecznych i archiwalnych. Uczestnik licznych wystaw w kraju i zagranicą.Zdobywca dwóch wyróżnień na Międzynarodowym Konkursie Na Plakat Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony „Raport z Auschwitz” O Nagrodę Ministra Obrony Narodowej i Fundacji PZU.

 

Mamy też coś dla miłośników książek i pięknych ilustracji. Joanna Bartosik i Kasia Walentynowicz przekazały w tym roku:

Joanna Bartosik
Krowy i byki, 2019
kredka i tusz na papierze, 21x29,7cm
(ur. 1990) ilustratorka, absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Autorka m.in. serii książek dla najmłodszych dzieci „Raz, dwa, trzy" i „Dwa, trzy, cztery". Członkini kolektywu ilustratorskiego Ilu Nas Jest. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Kasia Walentynowicz
Psy, 2019
wysokiej jakości druk pigmentowy na papierze Tecco Professional Pastell Matt,
wydruk artystyczny, 30x40cm
sygnowany na odwrocie:Walentynowicz

Zestaw 2 ilustracji do książki „Urodziny Króla” wydawnictwo Ezop, 2018
farby tempery+gwasze, 21x29,7cm

Ilustratorka i graficzka. Związana ze studiem graficznym Homework. Absolwentka grafiki na ASP w Warszawie, grafiki w ESAD College of Art and Design w Porto, projektowania ubioru w MSKPU i design management na SWPS. Udział w ROK–V4 Young Professional Cultural Exchange Camp w Seulu (Korea Południowa) na zaproszenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski oraz Ministra Spraw Zagranicznych Korei Południowej jako przedstawicielka 1 z 10 młodych profesjonalistów reprezentujących dziedziny kreatywne w Polsce. Zakwalifikowanie się do Wystawy Ilustratorów podczas Targów Książki dla Dzieci w Bolonii 2019 jako jedna z 76 ilustratorów z 27 krajów świata; nominacja do Nagrody Głównej PISF 2016 w kategorii Plakat Filmowy; statuetka Must Have 2016 przyznana przez Łódź Design Festival dla autorskiego projektu Zagrywki (statuetka przyznawana najlepiej zaprojektowanym produktom w Polsce) ; wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2016 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i ZAIKS; nominacja do Nagrody Głównej w konkursie Projekt Roku 2016 organizowanym przez STGU; nominacja do Nagrody Głównej w kategorii Portfolio–Ilustracja w konkursie Klubu Twórców Reklamy; nominacja do Nagrody Głównej w konkursie Książka Dobrze Zaprojektowana – Zacznijmy od Dzieci; dwukrotna publikacja projektów w roczniku Print Control (2016, 2018) prezentującym najlepsze projekty drukowane w Polsce.

 

Dzień dobry!Jesteśmy coraz bliżej weekendu, może już niektórzy odpoczywają.Proponujemy weekend pełen wrażeń.Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną, aukcje oraz wernisaż i wystawę zbiorową 20/2020 w Galerii Zacnie.
https://www.facebook.com/events/719174441911710/
Biorą w niej udział artyści, którzy wspierają nasze aukcje.
W tym roku pracę podarowali:

Hadaki-Magdalena Kucharska
Wazon Mazy Color, 2019
ręcznie robiony,wypalony na kamionkę, barwiony w masie
Hadaki to pracownia ceramiczna, która prowadzi Magdalena Kucharska, absolwentka Grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ceramika Hadaki to głównie naczynia użytkowe, zaprojektowane z myślą o tych, którzy pragną mieć w swoim najbliższym otoczeniu przedmioty niebanalne i przyjazne otoczeniu. Wszystkie prace wykonane są ręcznie, od prostych, surowych form przez organiczne kształty i kolorowe naczynia. W 2017 roku na Łódź Design Festiwal w konkursie Make me, naczynia Hadaki z serii Baltica otrzymały nagrodę specjalną.

Someart
Jack Russel Terrier, 2016
tusz i biała kredka, 42x30cm
Someart to artysta działający w przestrzeni miejskiej. Twórca murali i vlakatów. Po ukończeniu kilku szkół artystycznych skupił się na szeroko pojętym malarstwie oraz fotografii analogowej. Interesuje się teorią strun i wielowymiarowością przestrzeni. Jednym z jego ulicznych projektów są vlepki i vlakaty, będące zarazem przenośną, naścienną wizytówką Someart’a.

Pola Augustynowicz
Dzikość serca, 2016
ilustracja drukowana pigmentowo na wysokiej jakości włoskim papierze ekologicznym, 70x50cm
Ręcznie sygnowana.
Artystka urodzona w 1989 roku, ilustratorka i projektantka graficzna. Studiowała edukację artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ilustruje artykuły, książki, projektuje plakaty, opakowania i wzory na tekstylia, prowadzi warsztaty, bierze udział w targach designu i w wystawach. Laureatka konkursów i biennale graficznych. Współtworzy kolektyw ilustratorski ILU NAS JEST.Ilustrowała między innymi dla: WWF Polska, E. Wedel, COSTA, Nestle, TVN, UPC, Somersby, PKN Orlen, Rossmann, Tołpa, Alpro, Enea, Newsweek, Gazeta Wyborcza, KUKBUK

Grzegorz Myćka
Rasizm, 2019
sitodruk, 21x30cm
Doktorant na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi. Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów m.in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Brązowy Medal na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii czy Nagroda Burmistrza Miasta Dachau na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-politycznego w Oświęcimiu. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw m. in. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale del Cartel w Bolivii, Taiwan International Graphic Design Award, Trnava Poster Triennale, Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Falun. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Współtworzy grupę artystyczno-projektową BiG POSTER, która m.in. zajmuje się prowadzeniem warsztatów z tworzenia plakatu, czy wydawaniem czasopisma BiG POSTER ZIN.

 

"Kolor jest klawiaturą, oczy są harmonią, dusza to pianino z wieloma strunami. Artysta zaś jest ręką, która dotyka tego czy innego klawisza, by wywołać wibrację w duszy”.Wassily Kandinsky
Poznajcie malarstwo abstrakcyjne, które dostępne będzie w sobotę na licytacji:

Hela COPTER
Point West 08, 2017
olej na płótnie, 40x50cm
Artystka mieszka i tworzy w Krakowie. Swoje malarstwo stara się sprowadzić do najprostszych form i znaczeń. Fotografuje abstrakcje, tworzy kilkudziesięciosekundowe filmy, pisze wiersze i elektryczne ballady, które czasami publicznie wykonuje. Pragnie zachować anonimowość.

Dilan ABDULLA
21/18/139, 2018
akryl na płótnie, 80x60cm
(ur. 1987)malarz i historyk sztuki. Ukończył PLSP w Koszalinie ze specjalizacją sztuk użytkowych (snycerstwo) oraz studia z historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim. Wybrane wystawy: 2019 - "Zawsze jest coś nie tak", wystawa indywidualna, Galeria Kuratorium, Warszawa; 2019 - "bez ram | unframed. Malarstwo z kolekcji prywatnej", wystawa zbiorowa, Muzeum Podlaskie w Białymstoku; 2018 - "Nocne sesje malarskie", wystawa indywidualna, Bydgoskie Centrum Sztuki, Bydgoszcz; 2017 - "Pętle", wystawa indywidualna, Filharmonia Kaszubska, Wejherowo; 2017 - "Motion", wystawa zbiorowa, Galeria Gruning, Kraków; 2016 – "XXS", wystawa zbiorowa, BERLIN BLUE art space, Berlin.

Filip MOSZANT (ur. 1987, Avignon)
MK, 2018
flamaster, akryl na papierze, 15x20cm
Artysta (ur.1987),absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał z wyróżnieniem rektorskim w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza. Jego prace dyplomowe pojawiły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP w Warszawie „Coming Out 2017”. Autor wystaw indywidualnych: ’The lamps are different, but the light is the same’ - wystawa dyplomowa prezentowana w Galerii Spokojnej w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w przestrzeni miejskiej w Warszawie (2017) , a także ,,Poza słowami” w siedzibie Banku PKO w Warszawie (mecenat Fundacji PKO Bank Polski, (2016).

Magdalena GRYSKA (ur. 1965, Poznań)
Karneol z cyklu Kamienie, 2017
olej i akryl na płótnie, 50x50cm
Artystka (ur. 1965) uzyskała dyplom w zakresie malarstwa w 1994 w PWSSP (obecnie UAP) Poznań. W latach 1990-91 wolny słuchacz w École Nationale Superieure Des Beaux Arts, Paryż. Pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych, Wydział Artystyczny, UZ w Zielonej Górze, od roku 2010 na stanowisku profesora nadzwyczajnego gdzie prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa. W latach 2003-2008 prowadziła Galerię Stara Winiarnia w Zielonej Górze. Kuratorka projektów artystycznych oraz wystaw studentów i absolwentów uczelni artystycznych.Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i wideo. Jest autorem około 30 wystaw indywidualnych i brała udział w około 60 wystawach zbiorowych.

Radim KOROS
Toy, 2017
olej i sprej na płótnie, 70x70cm
Artysta urodził się w 1988 roku w Czechach. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z pracą dyplomową pod tytułem „Krzywa Kontinuum” w pracowni Fotografii III prowadzonej przez dr hab. Lecha Polcyna. Ten projekt kontynuuje na tejże uczelni pod opieką prof. Andrzeja Bednarczyka za Wydziale Malarstwa. Uczestnik wystaw w kraju i za granicą.Związany z UFO Art Gallery (Unrecognized Fields Of Art Gallery) – Galeria Nierozpoznanych Obszarów Sztuki, to projekt malarzy, Marii Ciborowskiej i Radima Korosa.

 

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.W tym dniu przesyłamy Wam serdeczne pozdrowienia.W listopadową szarugę przyjmijcie od nas słońce, ciepłe kolory, wakacyjne widoki.Sztuka jest wspaniałym antidotum na trudną listopadową aurę.Prezentujemy prace, które wywołają na Waszych twarzach uśmiech, przywołają ciepłe wspomnienia.

Ewa Nowacka-Piechowiak
The best is yet to come, 2019
grafika cyfrowa, 30x30cm/52x52cm
Malarka i projektantka, twórczyni cyklu malarskiego Mandalas to ENJOY, autorka projektu artystycznego, opartego na malarstwie intuicyjnym, który stale się rozwija przenikając różne przestrzenie w obszarze sztuki, takie jak: muzyka, taniec, rzeźba, moda, projektowanie wnętrz i biżuterii. Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W marcu 2019 zadebiutowała jako projektantka biżuterii artystycznej podczas indywidualnej wystawy M A N D A L A S Jewellery to ENJOY w Galerii YES w Poznaniu. Jej autorska kolekcja srebrnej biżuterii, inspirowanej tworzonymi przez nią mandalami, prezentowana była m.in.: podczas Wielkopolskiego Kongresu Kobiet; na międzynarodowej wystawie biżuterii z komunikatem podczas targów Jubinale w Krakowie oraz w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu; podczas otwarcia międzynarodowych warsztatów tańca Dancing FairPlayce Poznań; a ostatnio, w październiku 2019 r., na prestiżowej wystawie Artistar Jewels podczas Milano Jewelry Week w Mediolanie. Prywatnie żona i mama dwóch synów. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Małgorzata Wrzesińska
Włoski krajobraz, 2019
akryl na płótnie, 50x70cm
Artystka ukończyła chemię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przygodę z malarstwem zaczęła dopiero na emeryturze.Specjalizuje się w akwareli oraz pastelach,chociaż akryl nie jest jej obcy. Oprócz malarstwa interesuje się dobrą książką oraz rękodziełem.

Dariusz Czerwiński
Banan, 2019
wysokiej jakości druk na papierze Rough
42x29,7cm
Artysta, grafik(ur. 1968). W 1995 roku ukończył Wydział Malarstwa Grafiki i Rzeźby na poznańskiej PWSSP. Od wielu lat jest autorem oprawy graficznej Charytatywnej Aukcji Sztuki Współczesnej APERIO!

Marlena RAKOCZY (ur. 1976, Toruń)
Wakacje, 2019
akryl na płótnie, 50x60cm
Artystka (ur.1976) w latach 1996- 2001 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku malarstwo sztalugowe w pracowni profesora Lecha Wolskiego oraz w latach 1997- 1999 ceramika w pracowni dodatkowej profesor Hanny Brzuszkiewicz. W 2001 roku dyplom z wyróżnieniem z malarstwa u prof. L. Wolskiego. W dorobku artystycznym ma kilka wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych w kraju i za granicą. Brała udział w polskich i międzynarodowych projektach artystycznych. Jej prace są własnością min. Uniwersytetu Getynga, Muzeum Srema w Serbii oraz znajdują się w licznych zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 2002r.

Iza JAŚNIEWSKA (ur. 1976, Białystok)
Ptaki niebieskie II, 2017
Artystka(ur.1976 r.) w 1996 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu o kierunku tkanina artystyczna. W latach 1996-2001 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z malarstwa sztalugowego obroniła w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Mieszka i tworzy w Mrągowie.

 

Jeśli marzycie o pięknym pejzażu, mamy dla Was kilka propozycji, które znajdą się na naszej aukcji:

Rozalia Nowak
Nad morzem, 2019
akryl na płótnie, 100x70cm
Artystka(ur.1951) ukończyła PLSP w 1970 r. w Kielcach. Zawsze pracowała jako plastyk-dekorator, liternik, malarz, akwarelista, ceramik z zamiłowania i projektant ubioru. Po wielu latach twórczej pracy i wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych złożyła egzamin do ZPAP by potwierdzić swoją obecność na niwie artystycznej. Obecnie jest członkiem ZPAP w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem z pasją poszukując nowych technik dla przedstawiania swoich abstrakcyjnych prac zarówno w portrecie jak i w symbolice. Człowiek jest podstawowym, znaczącym tematem w jej pracy-pojawia się wszędzie, Nie stroni od ukochanej natury-pejzaże, konie, ukochane kwiaty. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 2017 roku otrzymała nagrodę artystyczną-Osobowość roku. W 2006 roku wręczono jej Medal Honorowy „Polonia Semper Fidelis”.

Zofia Kubisiak
Łąka 15, 2019
akryl na płótnie, 50x70cm
Dekorator wnętrz w Polsce i w Europie. Tę pasje szczególnie w ostatnim okresie uzupełnia fascynacja malarstwem, które niejednokrotnie jest jej własnym artystycznym dodatkiem w zaprojektowanych i zrealizowanych wnętrzach. Oprócz projektowania i malarstwa wiele lat zajmowała się grafiką komputerową, projektowaniem ilustracji oraz okładek do książek, folderów reklamowych (m.in. na rynek amerykański) Jej obrazy znajdują się w kolekcjach w Polsce, Danii, Irlandii, Niemczech i we Włoszech.
Więcej informacji FB: ZK- Malarstwo ( https://www.facebook.com/zkmalarstwo/)

Agnieszka Biegaj
Ulotne, 2017
technika mieszana na płótnie, 50x50cm
Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2011 roku uzyskała dyplom na kierunku grafiki projektowej z ilustracji pod kierownictwem profesora G. Marszałka. Od roku 2006 pod czujnym okiem prof. Wojciecha Wojtasiaka zaczęła ukierunkowywać swoje malarstwo. Tworzyła swoje obrazy głównie w Polsce,przyroda miała silny wpływ na jej prace, z niej czerpała przewodnie motywy. Malowała w swojej ukochanej pracowni w Poznaniu. W 2015 roku powstały prace z serca Syberii, gdzie artystka czerpała inspiracje przez cały rok. Obecnie malarka mieszka i maluje w stolicy Mołdawii. Agnieszka jest bardzo płodną malarką i każdego roku możemy podziwiać jej rozwój techniczny i ekspresje jaką emanują jej obrazy. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych oraz indywidualnych.

Adam Faglio
Park w Księżym Dworze, 2016
olej na płótnie, 30x40cm
Artysta (ur. 1954) pracował w różnych zawodach i instytucjach, najdłużej w konserwacji zabytków w kraju i za granicą (m.in. w Tallinie i kilku miastach niemieckich). Cały czas malował i pokazywał swoje prace na wystawach. W 1983 roku komisja Ministerstwa Kultury i Sztuki wydała mu zaświadczenie stwierdzające fakt wykonywania zawodu artysty malarza. Od roku 1991 zajmuje się wyłącznie malarstwem.

Diana Batruch(ur. 1988, Rzym)
bez tytułu,2013
olej na płótnie, 50x70cm
Artystka (ur. w 1988 roku w Rzymie) w 2013 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego. Obrazy w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Zdaniem artystki: Każdy obraz jest jedynie migawką całego ciągu wyobrażeń, emocji i myśli, które towarzyszą mi w obserwacji.

Jadwiga Maria Jaroszewicz
Poranny spacer, 2019
olej na płótnie, 81x54cm
Malarka i scenografka. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. C Rzepińskiego oraz Podyplomowe Studium Scenografii pod kierunkiem prof. Andrzeja Kreutza Majewskiego. Zrealizowała ponad 80 premier głównie w teatrach operowych w Polsce i za granicą.

 

Yves Klein francuski malarz stworzył własny odcień niebieskiego IKB. Jego twórczość zdominował ten kolor.Jeśli również wyrażacie upodobanie do tego koloru to mamy obrazy, które Was zainteresują:

Magdalena KARWOWSKA
bez tytułu, 2019
akryl na płótnie, 120x100cm
Artystka(ur.1986) studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski, jeden z najlepszych, zrealizowała w Pracowni Miedziorytu pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana. Na co dzień zajmuje się malarstwem. Mieszka i tworzy w Krakowie. Jej twórczość prezentowana była na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce oraz za granicą. Współpracuje z licznymi galeriami, m.in. Galerią Stalową w Warszawie, Galerią EL - ART w Łodzi czy Art Agendą Nową w Krakowie. Na rynku międzynarodowym współpracuje z nowojorską galerią sztuki współczesnej Gallery 104 oraz Laguna Art Gallery w Kalifornii.

Agata NOWOSIELSKA
Draperia, 2018
olej na płótnie, 60x60cm
Artystka (ur.1982) ukończyła gdańską Akademię Sztuk Pięknych, dyplom w Pracowni Malarstwa prof. T. Miszkin i J. Baucia. Jest również absolwentką Hochschule fur Kunste Bremen w klasie Yuji Takeoka oraz Podyplomowych Muzealniczych Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagielońskim. Jest laureatką m. in „Bremerkunstipendiu”, Stypendium Kulturalnego Miasta oraz Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury.

Marta WOJNICKA
Czerwony akcent, 2019
akryl na płótnie, 70x50cm
Artystka(ur. 1989) ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artystka obroniła dyplom w 2015 roku w pracowni wklęsłodruku pod opieką Henryka Ożoga, aneks do dyplomu w Pracowni Malarstwa Rektora Stanisława Tabisza. Jej zainteresowania artystyczne to grafika, rysunek, malarstwo oraz projektowanie graficzne. Uczestniczka stypendium Erasmus na Akademii Sztuk Pięknych we Florencji. Otrzymała II nagrodę w XXXII Premio Firenze 2015. Jej prace znalazły się na Biennale Rysunku Skopje oraz Biennale Grafiki Skopje 2016.

PAWEŁ KRÓL

 

Widzieliście plakat naszego wydarzenia w tym roku? A może pamiętacie jeszcze zeszłoroczny? Bardzo lubimy te plakaty.Piękna kolorystyka, interesująca kompozycja, charakterystyczny styl artysty.Plakaty stworzył dla nas Paweł Król, który od wielu lat wspiera licytacje na rzecz dzieci z autyzmem. W tym roku podarował na aukcje swój rysunek.

Paweł Król (ur.1975) ukończył Instytut Sztuki na Wydziale Edukacji Artystycznej w krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Jest finalistą „Chichester Open Art. Competition” w 2006 roku. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, ilustracją i projektowaniem graficznym. Plakat jego autorstwa, który promował festiwal „Transatlantyk 2015”, został nagrodzony podczas przeglądu najlepszych projektów graficznych z całego świata, organizowany przez „Communication Arts Magazine”. W 2019 roku jego projekt wygrał w konkursie na plakat promujący tegoroczny XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.Jury wybrało projekt gdańskiego artysty spośród 184 nadesłanych z całej Polski.

 

Minął pierwszy dzień wystawy.Cieszymy się, że wielu z Was dziś odwiedziło wystawę.Zapraszamy jeszcze w kolejne dni.Środa, czwartek, piątek 15:30-19:30. W dniu aukcji od 10:00 do 14:45.
A dziś przedstawiamy obraz artysty, który wspiera nas już kolejny raz:
Andrzej Sobiepan
Kadry Wolności , 2017
technika własna, 56x56cm

Absolwent wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom zrealizował w pracowni malarstwa prof. Krzysztofa Skarbka. W 2011 w Galerii sztuki Współczesnej "Mieszkanie Gepperta" we Wrocławiu odbyła się jego indywidualna wystawa zrealizowana w ramach cyklu "Akademizm". Ponadto zrealizował dwa indywidualne pokazy w klubie "NRD" w Toruniu i w Galerii studenckiej "Pod Psem" ASP we Wrocławiu. W 2010 uczestniczył w 8 i 9 edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu. Wystawy indywidualne: "PBZ" - Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2011 (performance mający na celu zwrócenie uwagi na sytuację młodego twórcy na rynku sztuki oraz, co za tym idzie, istnienia niewielu form wspierania aktywnie działających artystów); "PBZ" - z cyklu Polska Biała Zwisłoucha, Galeria Sztuki Współczesnej "Mieszkanie Gepperta", Wrocław 2010 (kuratorzy cyklu wystaw za cel obrali sobie przedstawienie szerszej grupie odbiorców autorów rokujących narracji malarskich). Brał udział w licznych wystawach zbiorowych oraz konkursach, m.in.: wystawa Zaraz", BWA Studio, Wrocław 2011; "Woliery 2" Muzeum współczesne Wrocław, 2012; finalista 11. edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii, Gdańsk 2012. W 2015 został zaproszony do wystawy zbiorowej 'Palindrom' w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przez samego kuratora, uznanego artystę, Roberta Kuśmirowskiego.

ANDRZEJ SOBIEPAN "KADRY WOLNOŚCI"

DOROTA BUCZKOWSKA "MIND"

 

Wypowiada się przez różne media, dopasowując je do tematu i potrzeb wypowiedzi. To jest między innymi: malarstwo, rzeźba, rysunek, kolaż, grafika, fotografia, wideo, instalacje a nawet happening. Dotyka tematów związanych z postrzeganiem naturalnych procesów zmian związanych z czasem i właściwościami materii, przedstawiając je za pomocą przekazów metaforycznych, czasami pod wpływem subtelności poetyckiej. Obserwuje nature i światło przenosząc ulotność wrażeń na płótno, które dalej emanuje energią przeżywanej chwili. Dużo w jej pracach jest obecnej kontemplacji.
Często studiuje po przez swą twórczość doświadczenie “początku” rozumianej jako “pustki”, symbolicznej “białej kartki”, tzw. “tabula rasa”, na która przenoszona sa głównie emocje i uczucia ale również doświadczanie rzeczywistości z perspektywy przeżyć i postrzegania jej przez Artystkę.
Dziś przedstawiamy pracę Doroty Buczkowskiej, która od lat wspiera nasze aukcje.

Mind, 2014
akryl na płótnie, 60x50cm

Dorota Buczkowska studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Konserwacja i Restauracja Sztuki 1991-1998, Rzeźba 1999-2003), Uniwersytet Warszawski (Gender Studies 1998-1999) i Villa Arson École Nationale Supérieure D'art w Nicei (2004) .

Prestiżowe prezentacje:
- Muzeum Narodowe Królikarnia (dedykowane rzeźbie)
- Kolekcja Hotelu Europejskiego Raffles (4 obrazy I rzeźba ze szkła)
- udzial w Aukcji Muzeum Narodowego Spragnieni Piekna 2018 ( wazony )

Prace artystki znajdują się w kolekcjach:
Fundacja Sztuki Polskiej ING, Kolekcja PKO S.A, Kolekcja Zachęta, Narodowe Kolekcji Sztuki, Muzeum Rzeźby w Marl (DE), Kolekcja Miasta Wiedeń (AU), MoBy Museum Tel –Aviv (IL), Centre National des Arts Plastiques Villa Arson, Nice (FR).

 

21listopada o 19:00 w Galerii Mia we Wrocławiu odbędzie się wernisaż interesującej wystawy Science/Fiction Łukasza Huculaka.Od jutra w Galerii u Jezuitów w Poznaniu można oglądać pracę Łukasza Huculaka podarowaną na aukcje.Jeśli jesteście zainteresowani twórczością Łukasza Huculaka - zapraszamy na nasza wystawę i licytacje na której znalazło się dzieło artysty:
Martwa natura, 2017
tempera na papierze, 21x29cm

Huculak Łukasz (ur.1977) jest malarzem, absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, od roku 2002 związany z Wydziałem Malarstwa i Rzeźby tej uczelni. Uzyskał stopień doktora habilitowanego. Jest stypendystą Ministra Kultury RP dla młodych twórców, Banku Millenium, Banku Zachodniego WBK oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Laureat wielu nagród m.in. Grand Prix XIX Festiwalu Współczesnego Malarstwa, Szczecin, Pierwsza Nagroda 4. Międzynarodowych Warsztatów Malarskich, Pieńków, Wyróżnienie Honorowe Konkursu Fundacji im F. Elbisch, Warszawa.

HUCULAK ŁUKASZ "MARTWA NATURA"

TOMASZ MISTAK "06:00A.M"

 

Dzień dobry! Jak Wasz poranek? Poranki bywają trudne, szczególnie w listopadzie kiedy trzeba opuścić wygodne, ciepłe łóżko. Poranne oblicze przyrody rekompensują przeciwności.Dziś przedstawiamy obraz:
Tomasz Mistak
06:00A.M., 2019
akryl na płótnie, 40x50cm

Urodzony w 1978 roku w Sanoku. W roku 2005 uzyskał dyplom w pracowni malarstwa profesora Stanisława Białogłowicza, Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski. Uprawia malarstwo sztalugowe, głównie akryl na płótnie. Mieszka i pracuje w Sanoku. Członek ZPAP o/Rzeszów.
Wyróżnienia:

2012 – Finalista 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie
2010 - XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej - nominacja do nagrody
2009 - Nagroda Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt,
2006, 2008, 2009 - Finalista konkursu „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku" organizowanego przez BWA Rzeszów
2003 - Finalista konkursu „Obrazu Roku 2002" organizowanego przez czasopismo Art&Business, Warszawa
2003 - Finalista konkursu „Inner Vision" organizowanego przez Art Dea, Warszawa

Nagrody:
2016 - Nagroda Miasta Sanoka w kategorii Twórczość Artystyczna.
2015 - Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa w konkursie "Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba, Roku 2015", Biuro Wystaw Artystycznych, Rzeszów.
2009 - Nagroda Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt".

 

Dziś proponujemy wieczór z abstrakcją geometryczną.Niezwykły obraz, który dziś prezentujemy już za tydzień może wisieć w Twoim domu.
Krzysztof Wróblewski
Dwa piony, 2017
olej na płótnie, 40x50cm

Krzysztof Wróblewski urodził się w Przasnyszu w 1962 roku. W 1982 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W latach 1982-1987 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni K. Ostrowskiego. Adiunkt w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.
Współzałożyciel galerii Koło w Gdańsku. Wystawia od 1986 roku od udziału w „Ekspresji lat 80-tych” w galerii BWA w Sopocie. Od 1989 roku pracuje w Katedrze Sztuk Wizualnych na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Otrzymał w 1988 i 1990 roku stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki, w 2002 roku stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, oraz w 2004 roku stypendium pobytowe miasta Bremy. W 1997 wyróżniony na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa „Bielska Jesień". W latach 1995 – 2003 współtworzył galerię Koło w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią a od 1994 roku malarstwem monumentalnym w przestrzeni publicznej. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych w kraju i za granicą (Australia, Austria, Holandia, Kanada, Niemcy, Szwecja, USA).

KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI "DWA PIONY"

EWA KURYLUK "3 AKTY"

 

Mamy dla Was niespodziankę.Na 10 jubileuszowej aukcji znalazły się dwie prace Ewy Kuryluk.Niesamowita hojność i otwarte serce artystki bardzo nas porusza.Gdyby ktoś zapytał o czym opowiada nasza wystawa odpowiedzielibyśmy, że to narracja o setce artystów o hojnym i otwartym sercu wrażliwym na los dzieci z autyzmem...

Na aukcji licytować będzie można pracę:
Ewa Kuryluk
3 Akty, 1964
akwarela i tusz na papierze, 83x59cm

"Czego nie potrafię wyrazić słowami, to obrazuje w sztuce.Od małego rysuje i robię wycinanki, od trzynastego roku życia maluję, fotografuję i układam kolaże..." Ewa Kuryluk
"Jak sama wspomina, przełomowy dla ukształtowania jej artystycznej indywidualności okazał się rok 1964.W czerwcu pojechała ze swoją klasą na wycieczkę pomaturalną do Grecji, w lipcu na stypendium letnie, wygrane na konkursie Instytutu Włoskiego w Wiedniu.Do końca sierpnia studiowała język i kulturę włoską na uniwersytecie w Urbino, rodzinnym mieście Rafaela, mieszkając naprzeciwko jego domu..."Kinga Kawalerowicz

Ewa Kuryluk(ur.1946) artystka awangardowej instalacji tekstylnej i sztuki powietrza, malarka i fotografka, pisarka i poetka. Inspiruje się autobiografią i figuracją, cieniem, śladem i lustrem, mitem dziewczyny z Koryntu i legendą Weroniki, poezją i podróżą. Artystka jest znana z 43 wystaw solo i ponad 60 wystaw zbiorowych, z katalogów i książek. Jej prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w Europie i USA; w Muzeach Narodowych Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i w Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Na tegoroczną aukcje udało nam się zebrać 106 obiektów do licytacji.Pod numerem katalogowym 61 kryje się praca Tymka Borowskiego.To artysta, który otrzymał paszport POLITYKI w kategorii sztuki wizualne: "Za nieustanne poszukiwanie nowych, oryginalnych sposobów komunikowania się z widzem. Za błyskotliwe prace mądrze wpisujące się w społeczny i kulturowy dyskurs."

bez tytułu, 2019
tusz i akryl na papierze, 31x23cm

Tymek Borowski(ur.1984) jest malarzem, autorem filmów i obrazów cyfrowych. Ukończył wydział malarstwa warszawskiej ASP w pracowni prof. Leona Tarasewicza (2009). W latach 2008 - 2012 był współzałożycielem kilku kolektywów artystycznych, galerii i eksperymentalnego studia projektowego. Laureat Nagrody Publiczności w konkursie Spojrzenia (VIEWS Deutsche Bank Foundation Audience Award) (2013) i Paszportu “Polityki” (2016). Pokazywał swoje prace min. na wystawach: Tschumi Alumni. How art works? How culture works? Künstlerhaus, Graz (2018); Dzikość Serca, Zachęta –Narodowa Galeria Sztuki, Warsaw (2018) ; Tymek Borowski, Polana Institute, Warszawa (2017) ; Common Affairs, Deutsche Bank KunstHalle, Berlin (2016) ; Superprojekt, Depot Basel, Bazylea (2016) ; Warszawa w Budowie 7: Spór o odbudowę, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa (2015).

TYMEK BOROWSKI, BEZ TYTUŁU

MICHAŁ WARECKI "KOLCZYKI NA CZERWONYM"

 

W sobotni poranek przedstawiamy obraz Michała Wareckiego o który powalczyć będzie można za tydzień na naszej aukcji.
To malarz, który w dzieciństwie zasypiał na blejtramach swojej matki-malarki. Podobno zaczął wcześniej malować niż chodzić.
"Ludzie mówią, że ludzie lubią wiedzieć, kto to wszystko namalował. Ciekawe...Nazywam się Michał Warecki. W 2016 mam 46 lat, a potem z każdy rokiem rok więcej.
Mieszkam w Warszawie i na razie będę.
ASP skończyłem, dyplom mam."
Artysta, który konsekwentnie zdobywa uznanie krytyków i miłośników malarstwa. Ukończył wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie i uzyskał aneks 
z malarstwa w pracowni prof Danuty Makowskiej.

Koniecznie zajrzyjcie tutaj:
https://www.facebook.com/Galeria-Warecki-139349449413159/

Kolczyki na czerwonym, 2018
akryl na płótnie, 50x50cm

 

Coraz bliżej do daty aukcji. Czy przeglądaliście już nasz katalog?

http://www.aperio.org.pl/…/wp-content/uploads/2019/11/katal…

https://artinfo.pl/…/10-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Jedną z propozycji w naszym katalogu jest obraz:

Anna Franczuk
Ty/You, 2019
akryl na płótnie, 40x40cm

Anna Franczuk w 1991 r. ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2003 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w dermatologii. W czerwcu 2017 r. ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku „Malarstwo”.Od 2016 r. jest członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Domeną jej malarstwa jest fragmentaryczne przedstawienie człowieka – skupia się na geście i sensualnych detalach, które ukazuje w powiększeniu. Dąży do tego, by prostota malarskich tematów oraz kolorystyczna wyrazistość jej obrazów oddziaływały w sposób natychmiastowy i bezwarunkowy na odbiorcę. Interesuje ją człowiek, jego sposoby reagowania i komunikowania się ze światem. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych (wraz z członkami artystycznej Grupy Ukrytej, do której należy) i indywidualnych, m. in. w Galerii DNA i Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu oraz w Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim.

ANNA FRANCZUK "TY/YOU"

JUSTYNA GAJA "CIENIE NA DRODZE"

 

Listopadowa ponurość, czas na barwne malarstwo.Przedstawiamy:

Justyna Gaja
Cienie na drodze, 2018
olej na płótnie, 40x30cm

"Moja sztuka to fuzja między malarstwem klasycznym a abstrakcyjnym. Widzę światła poprzez świat i kolory.Gdzie jest światło tam jest i kolor, prosta impresja tego co nas otacza"

Justyna Gaja( ur.1981) ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Plastyczne w Poznaniu, następnie studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. W 2008 roku otrzymała Dyplom Magistra Historia Sztuki. Artystka tworzy malarstwo olejne i akrylowe. Mieszka i tworzy w Holandii. Jej prace znajdują się w Galerie Amsterdam oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Koniecznie zajrzyjcie na strony:

https://justgaja.exto.nl

https://m.facebook.com/justgaja.art/

 

14 listopada to Dzień Czystego Powietrza.Czyste powietrze to dobro, którego ostatnio nam brakuje... W tym dniu przedstawiamy pracę Grzegorza Myćki "Smogowojownik" o którą powalczyć będzie można na tegorocznej aukcji.
Smogowojownik, 2019
stitodruk, 21x30cm
Grzegorz Myćka (ur. w 1989 roku) doktorant na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi. Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów m.in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Brązowy Medal na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii czy Nagroda Burmistrza Miasta Dachau na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-politycznego w Oświęcimiu. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw m. in. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale del Cartel w Bolivii, Taiwan International Graphic Design Award, Trnava Poster Triennale, Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Falun. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Współtworzy grupę artystyczno-projektową BiG POSTER, która m.in. zajmuje się prowadzeniem warsztatów z tworzenia plakatu, czy wydawaniem czasopisma BiG POSTER ZIN.Artysta poznańskiego kolektywu ILU NAS JEST.

GRZEGORZ MYĆKA "SMOGOWOJOWNIK"

NORIAKI "VAN GOK"

 

Czy znacie Pana Peryskopa?
Jest na ulicach Poznania i innych miast na świecie.Ostatnio, 11 listopada na Paradzie z okazji Świętego Marcina można było zobaczyć grupę 50 Panów Peryskopów.
Pan Peryskop jest dziełem znanego poznańskiego streetartowca Noriakiego.
W tym roku Noriaki przekazał na aukcje pracę:
Van Gok, 2019
akryl spray, 35,5x25,5cm

Noriaki tajemniczy artysta z Poznania. Street-artowiec rozpoznawalny dzięki postaci Watchera - Pana Peryskopa powstałego w 2012 roku. Maluje również na płótnie, tworzy projekty graficzne, murale, podejmuje różne wyzwania artystyczne. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu imprez ze sztuką uliczną Szpagart. Jego prace pojawiają się na ulicach Poznania i wielu miast na świecie, m.in. Londynu, Berlina, Tokio.

Koniecznie zajrzyjcie na stronę:
https://m.facebook.com/pg/Noriaki-344964722199806/about/?ref=page_internal&mt_nav=0

 

"Za lekkość i dowcip w mówieniu o rzeczach ważnych; za wrażliwość na rymy, sensy i inne subtelności języka; za wniesienie nowej jakości do sztuki projektowania książek; za umiejętność i odwagę „robienia” rzeczy w świecie zdominowanym przez koncepcje sztuki jako idei."
Magdalena Moskalewicz 2011

"..jest kimś w rodzaju naukowca eksplorującego trudno uchwytne naukowo dziedziny wyobraźni, emocji, subiektywnych wrażeń”. Stach Szabłowski

Mowa o Honzie Zamojskim.Artysta od lat wspiera aukcje na rzecz dzieci z autyzmem.W tym roku stworzył pracę pod tytułem HELP HAIL HELL, 2019
sucha pastela, rysunek przez kalkę MDF, 60x40cm

Honza Zamojski (ur. 1981) absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Artysta, projektant i wydawca książek oraz kurator, który w swojej praktyce sięga po rozmaite media: od rysunku, przez rzeźby rysunkowe, aż po infografiki ze świata korporacji, czy poezję. Ta różnorodność odzwierciedla spektrum zainteresowań artysty, których fundamentem jest utopijna chęć uporządkowania i zrozumienia otaczającego świata. Honza Zamojski tworzy narracje, które spojrzeniu na jego praktykę z dalszej perspektywy, budują spójny, wielopoziomowy świat oparty na filozofii zwątpienia. Minimalistyczne w formie, ale bogate w znaczeniu symbole, abstrakcyjne kompozycje i figuratywne przedstawienia składają się na język wizualny, który rządzi się własną gramatyką i strukturą formalną. A tym, co często spaja pozornie odległe elementy, są prostota form, humor oraz dystans do siebie samego. Autor kilkunastu książek ( m.in. Love Letter, onestar press 2017, Four Eggs Theory, 2015, Fishing with John, NERO 2013). Autor cyklu wykładów How it’s made, prezentowanego m.in. w Centre Pompidou, MoMA Library, czy Printed Matter New York.

HONZA ZAMOJSKI "HELP HAIL HELL"

JOANNA WALENDZIK-STEFAŃSKA "WENECJA"

 

Dobry wieczór!Proponujemy w listopadowy,deszczowy wieczór podróż do najpiękniejszego miasta świata- Wenecji.Jeśli jesteście miłośnikami Włoch i Wenecji to zainteresuje Was dzieło, które będzie można wylicytować na aukcji.
Joanna Walendzik-Stefańska
Wenecja, 2019
oil pastel, 65x50cm

Joanna Walendzik-Stefańska
Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ( 1990) oraz
Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej ( 1986), stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1991 roku.Od wielu lat pracuje jako profesor warszawskich uczelni artystycznych - na Wydziale Architektury
Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych i na Wydziale Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.Jest malarką, projektantką architektury, wnętrz i mebli, promotorem i recenzentem rozpraw
doktorskich i przewodów habilitacyjnych w dziedzinie sztuk pięknych.
Jej rysunki, pastele oraz obrazy olejne można znaleźć w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. W Polsce są eksponowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych, takich jak Międzynarodowe Biennale Pasteli i Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej w Uniejowie.Maluje portrety i pejzaże. Ulubionym motywem artystki jest pejzaż miejski - autorska interpretacja
struktury miasta, jego światła i barwy.Równoległy ważny nurt twórczości artystki to architektura i sztuka sakralna : projekty wnętrz kościołów i kaplic współczesnych i zabytkowych , unikatowe elementy wyposażenia, witraże. Witraże sakralne, abstrakcyjne lub realistyczne, stylizowane i patynowane można znaleźć np. w kościołach Krakowa i Łodzi, w Suszcu, koło Pszczyny, Drzewocinach i Suwałkach. Portret witraża prof. Tadeusz Kotarbiński ozdabia gabinet rektora Uniwersytetu Łódzkiego.We współpracy z mężem i architektem Piotrem Stefańskim realizuje budynki mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, domy opieki) oraz monumentalne budowle sakralne,takie jak sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi., kościół Archanioła Michała w Łodzi, Kościół św. Wacława w Warszawie. Ostatnimi zrealizowanymi projektami były kaplice ekumeniczne na lotniskach w Warszawie i Łodzi, kaplica Adoracji w Archikatedrze Łódzkiej oraz rewitalizacja Pokamedulskiego
zespołu klasztornego nad jeziorem Wigry.
Ostatnie indywidualne wystawy malarstwa to :
"Miasto", Centrum Informacyjne Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Warszawa, styczeń 2018
Joanna Stefańska Malarstwo, Studio Sztuki ul. Koszykowa 86, Warszawa, 14-30 maja 2014 r. (W tym
Noc Muzeów)
Joanna Walendzik -Stefańska Salon wystawowy, NOK- Galeria, Nowy Tomyśl, lipiec-sierpień 2015.
Joanna Walendzik-Stefańska Painting, Dom Pracy Twórczej w Uniejowie, maj-czerwiec 2015.
Autorka monografii :
Joanna Walendzik-Stefańska, Kaplica w polskiej architekturze sakralnej, Warszawa 2017

 

Dzień dobry!!!
Do aukcji pozostało 11dni.Trwają intensywne przygotowania do wystawy i aukcji.
Życzymy dużo energii w listopadowy poranek i przesyłamy odpowiedni obraz na dziś.
Malwina Puszcz, #F5CCBO, 2019
akryl na płótnie, 80x60cm

Malwina Puszcz (ur.1992 roku). Jej pierwsze prace skupione były na ćwiczeniu warsztatu, a z czasem zafascynowała ją stylistyka abstrakcyjna. Obecnie tworzy energetyczne kompozycje geometryczne w technice akrylu na płótnie. W swoich pracach główny nacisk kładzie na dynamiczną formę oraz mocny, nasycony kolor. Często wykorzystuje kontrasty barwne, jednocześnie starając się utrzymać harmonię przedstawienia.

MALWINA PUSZCZ "#F5CCBO"

AGATA ROŚCIECHA-KANOWNIK "ŚLADY PAMIĘCI"

 

Pozostawiamy po sobie różnorodne ślady pamięci.Fotografie, pamiętniki, zasuszone kwiaty, ubrania.Niezliczone nośniki pamięci.Zapamiętujemy, zapominamy, przypominamy..
"Musimy zacząć tracić pamięć, nawet tylko stopniowo i nieznacznie, by zdać sobie sprawę, że pamięć stanowi nasze życie. Życie bez pamięci jest niczym (…). Pamięć jest naszym spoiwem, powodem istnienia, wrażliwością, nawet naszym działaniem. Bez niej jesteśmy niczym "Luis Buñuel
Pamięć jest bardzo interesującym zagadnieniem, popularnym we współczesnej humanistyce oraz sztuce.Na tegorocznej aukcji będzie można licytować pracę podejmującą temat pamięci.

Agata Rościecha-Kanownik
Ślady pamięci 19/2, 2019
technika mieszana na płótnie, 40x30cm

"Obraz to dla mnie miejsce niesamowitej przygody, zetknięcia się myśli, idei, koncepcji, ale również zderzenie ruchu ręki i spontanicznego gestu. Obraz to dla mnie także najpiękniejszy fresk nieskończoności i impresji wrażliwości – jeśli mogłabym tak poetycko to ująć." Agata Rościecha-Kanownik

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendium i studia w Akademie Der Bildenden Künste w Norymberdze w pracowni Malarstwa, Grafiki i Sztuki Obiektu u Rolfa-Guntera Diensta. W 2000 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Twórczości. W 2002 uzyskała stopień doktora, a w 2014 stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Laureatka nagród i wyróżnień w tym m.in.: Medal Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie na Salonie Malarstwa i Rzeźby, I Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa na Salonie Wiosennym, wyróżnienie Art&Business, Nagroda Royal Talens oraz Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu. Od 2004 wykłada rysunek i malarstwo na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

 

Wspaniałego świętowania w dobrym towarzystwie!!
Na tegorocznej aukcji licytować będzie można pracę:

Aleksandra Szmida, "Koleżanki"
tusz i kredka na papierze, 32,5x22,5cm

Ola Szmida (ur. w 1987 roku) rysowniczka, ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Studiowała animację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Kunsthochschulefür Medien w Kolonii (stypendium DAAD). Współpracowała, między innymi, z : BBC, Ermenegildo Zegna, BoilerRoom, Southbank Centre, Häagen-Dazs, Newsweek, Disney Polska. Jej filmy animowane były prezentowane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach. W School of Form prowadzi zajęcia z filmu animowanego. Artystka kolektywu Ilu Nas Jest.
W zeszłym roku na Powiślu powstał mural autorstwa Szmidy prezentujący Polaków świętujących Niepodległość.

Koniecznie zajrzyjcie tutaj:

https://olaszmida.com
https://m.facebook.com/OlaSzmida

ALEKSANDRA SZMIDA "KOLEŻANKI"

NATALIA ROZMUS "JESIEŃ"

 

Mamy nadzieję, że cieszycie się z pięknej jesieni.
Dziś przedstawiamy obraz Natalii Rozmus "Jesień".
8.11.2019 podczas Uroczystego Wieczoru 100lecia Uczelni Artystycznej w Poznaniu artystka otrzymała Odznakę honorową"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Gratulacje!!

Rozmus Natalia (ur.1983) posiada stopień naukowy doktora sztuki uzyskany w 2015 roku obroną pracy "Płaszczyznowy opis rzeczywistości wykorzystywany w projektowaniu przestrzennym". W roku 2008 uzyskała tytuł magistra sztuki w zakresie projektowania, a w 2012 z malarstwa sztalugowego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotnie uznana przez kurator Rebeccę Wilson z Galerii Saatchi New York. W roku 2015 odznaczona Medalem Młodego Pozytywisty za wybitne osiągnięcia w pracy organicznej. Od 2009 członkini szwedzkiego stowarzyszenia artystów Konstnärsföreningen Dymlingen, jako jedyny reprezentant z Polski. Aktualnie współpracuje z uznanymi galeriami w Polsce i na świecie w tym: Galeria Next, Saatchi New York, Singulart Paris oraz ArtBaazar Dublin. Jedyna polska malarka wśród 37-dmiu najlepiej zapowiadających się młodych artystów z całego świata, zaproszona do udziału w projekcie Samsung „The Frame". Brała udział w licznych wystawach autorskich oraz zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach autorskich w Polsce, Szwecji, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, we Włoszech, w USA i Hong Kongu oraz w kolekcjach instytucji kulturalnych Landstinget Jönköping oraz Kultur Jönköping Kommun w Szwecji.

https://artbaazar.com/bl…/artists-interviews/natalia-rozmus…
Zapraszamy do lektury

https://m.youtube.com/watch?v=aPtDZfGhSFE
oraz do oglądania

 

"Czego nie potrafię wyrazić słowami, to obrazuje w sztuce.Od małego rysuje i robię wycinanki, od trzynastego roku życia maluję, fotografuję i układam kolaże..." Ewa Kuryluk
"Jak sama wspomina, przełomowy dla ukształtowania jej artystycznej indywidualności okazał się rok 1964.W czerwcu pojechała ze swoją klasą na wycieczkę pomaturalną do Grecji, w lipcu na stypendium letnie, wygrane na konkursie Instytutu Włoskiego w Wiedniu.Do końca sierpnia studiowała język i kulturę włoską na uniwersytecie w Urbino, rodzinnym mieście Rafaela, mieszkając naprzeciwko jego domu..."Kinga Kawalerowicz
Na tegorocznej aukcji będzie można licytować prace Ewy Kuryluk z 1964roku!!!

Smutek rysunku wieczornego
akwarela i kolaż z dwóch rysunków, 86x58cm

Ewa Kuryluk(ur.1946) artystka awangardowej instalacji tekstylnej i sztuki powietrza, malarka i fotografka, pisarka i poetka. Inspiruje się autobiografią i figuracją, cieniem, śladem i lustrem, mitem dziewczyny z Koryntu i legendą Weroniki, poezją i podróżą. Artystka jest znana z 43 wystaw solo i ponad 60 wystaw zbiorowych, z katalogów i książek. Jej prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w Europie i USA; w Muzeach Narodowych Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i w Muzeum Sztuki w Łodzi.

EWA KURYLUK "SMUTEK RYSUNKU WIECZORNEGO"

MAGDALENA ROZENBAUM- ŁAPIŃSKA "HOLIDAY HYBRID", "SEN O WARSZAWIE/EMILKA", "TWARZ", "DZIEWCZYNA Z FAJĄ"

 

W sobotni poranek zapraszamy was do obejrzenia filmu o Magdalenie Rozenbaum- Łapińskiej:

https://www.vogue.pl/a/w-pracowni-magdaleny-lapinskiej-roze…

Na tegorocznej aukcji będzie można licytować prace artystki:

Holiday Hybrid, 2015
akryl na papierze, 42x30 cm
To jedna z 5 prac związanych z półrocznym pobytem artystki w Australii.

Sen o Warszawie/Emilka
ceramika, grafika sitodrukowa
80x50x30mm

To obiekt pochodzący z kultowego projektu artystki przedstawiającego serię miniaturowych budynków z okresu modernizmu. Jest to kolekcja złożona z sześciu ceramicznych budynków z czasów powojennych. Dom meblowy Emilia został wzniesiony w latach 1966–1969 według projektu Mariana Kuźniara, Czesława Wegnera i Hanny Lewickiej dla Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Handlu Meblami w Warszawie. Wnętrza zaprojektowali Marian Kuźniar i Hanna Lewicka. „Emilia” została otwarta 15 stycznia 1970.W latach 2008–2016 budynek był wykorzystywany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W 2016 rozebrano budynek. Planowana jest rekonstrukcja Domu meblowego Emilia w postaci pawilonu ekspozycyjnego w parku w pobliżu Pałacu Kultury od strony Świętokrzyskiej.

Artystka skończyła studia na Wydziale Wzornictwa na warszawskiej ASP.
Pracuje w wielu technikach, tworzy plakaty, porcelanę, rzeźby, projekty niestandardowe, które łączą różne media. Ostatnia znacząca jej praca, to gigantyczna mozaika w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK. Jest to jej pierwsza realizacja w tej technice.
W latach 2011-2013 odpowiedzialna była za wygląd lifestylowego magazynu K MAG.
Mieszka na warszawskim Moktowie i tam też ma swoją pracownię.
Współpracowała z wieloma instytucjami kultury m.in.: Muzeum Historii Żydów Polskich, Teatr Nowy Warlikowskiego, Narodowe Centrum Kultury, oraz z magazynami takimi jak m.ni. Harpers Bazaar, ELLE, Warsaw Insider, Gazeta Wyborcza, Architektura. Prawie 3 lata odpowiedzialna była za wygląd lifestyle'owego magazynu K MAG. Ponadto Jej prace prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i zagranicą m.in.: na Design May Youngsters w Berlinie, na ŁÓDŹ DESIGN, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, w Tokio, na Havanie, w Londynie, Nowym Jorku, czy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Niedawno miała dwie indywidualne wystawy plakatów.

 

Dodatkowo artystka przekazała na Aukcję:

Twarz, 2018

kolaż, 21x27cm, sygnowany p.d.: Łapińska 18

Dziewczyna z fają, 2012

druk pigmentowy, 16x20cm, opisany p.d.: Łapińska 1/5 2012

 

Jedyna w swoim rodzaju!Jedyna rzeźba na tegorocznej aukcji!
Przedstawiamy rzeźbę autorstwa Krzysztofa Ostrzeszewicza.

Krzysztof Ostrzeszewicz
Sudanka, 2019
odlew z żywicy na podstawie z drewna
wys. 49cm

" W swoich rzeźbach często przetwarzam tematy, pozy, dzieła sztuki z przeszłości. W ten sposób staram się nawiązać kontakt z odbiorcami na różnych poziomach- poczynając od atrakcyjnej formy, przez pewną dekoracyjność nawet, po możliwe do odszukania odniesienia do dawnych i nie tak dawnych mistrzów (np. Donatello, Michał Anioł, Rembrandt, Caravaggio), historii i teorii sztuki. Będąc jednocześnie zafascynowanym intelektualnym dorobkiem kubizmu i bliższego nam formizmu, a także ogólnie – modernistycznych ruchów awangardowych – tworzę syntetyczne w formie rzeźby i to właśnie forma, którą postrzegam jako umysłowy, posługujący się abstrakcją aspekt sztuki, pozostaje centralnym punktem moich zainteresowań."
Krzysztof Ostrzeszewicz

Absolwent pracowni prof. Adama Myjaka na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnik wystawy „COMING OUT – Najlepsze Dyplomy ASP 2010”. Na zlecenie Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza wykonał nagrobek Zbigniewa Zapasiewicza na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Jest inicjatorem i współautorem licznych projektów społecznych realizowanych m.in. w ramach grupy Reaktor – Laboratorium Rzeźby oraz projektu Rzeźba nad Wisłą. W latach 2009-2012 tworzył okładki książek i ilustracje do wydawnictwa Klin. W 2016 roku znalazł się w rankingu „Kompas Młodej Sztuki” - zestawieniu najbardziej obiecujących polskich artystów według dziennika Rzeczpospolita.

KRZYSZTOF OSTRZESZEWICZ "SUDANKA"

GRZYB-JARODZKA BOŻENA "NENUFAR"

 

W listopadowy poranek przypominamy lato przywołując Nenufary, inaczej Lilie Wodne, Grzybienie. Czy są tutaj pasjonaci ogrodnictwa i miłośnicy kwiatów?
W języku francuskim Nenufary to Nympheas, ich nazwa pochodzi z greckiego "numphe"- oznaczającego nimfy. W greckiej i rzymskiej mitologii uosabiały one siły żywotne przyrody, płodność i wdzięk. Nenufary były popularnym motywem w starożytnym Egipcie, zdobiły przedmioty, dekorowały architekturę. To również temat podejmowany przez francuskiego impresjonistę Claude Moneta. Artysta zajmował się hodowlą nenufarów w swoim ogrodzie w Giverny pod Paryżem. Monet sprowadzał nenufary z Egiptu i Ameryki Południowej oraz zamawiał je od francuskiego ogrodnika La Tour Marliaca.
Te niezwykłe kwiaty pływające na wodzie zostały uwiecznione przez Bożenę Grzyb-Jarodzką.

Artystka przekazała na licytację:
Nenufar, 2019
akryl na płótnie, 30x40cm

Grzyb-Jarodzka Bożena(ur.1959). Malarka, graficzka, projektantka wnętrz, od urodzenia związana z Wrocławiem. Dyplom uzyskała w 1984 na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki wrocławskiej PWSSP, u Konrada Jarodzkiego. Wraz z grupą studentów z roku, m.in. ze swoim przyszłym mężem Pawłem Jarodzkim, współtworzyła grupę LUXUS z którą wystawia do dziś. Zamieszczała też rysunki i grafiki w wydawanym przez grupę piśmie o tej samej nazwie. Jej obrazy z lat 80 to wizerunki zarówno ówczesnych znajomych i przedstawicieli młodzieżowej subkultury, jak i ideologicznych i światopoglądowych idoli pokolenia lat 80. (np. Dylan, 1988). Najbardziej znane są jednak jej sięgające do przesłodzonej poetyki hollywoodzkiej podobizny bohaterów kinowych, które tworzone na podstawie dostępnych fotografii – artystka wiernie odtwarza, acz przewrotnie trawestuje (Elektryczny pocałunek, Miłość zwycięży śmierć, 1988). Barwne, ostre w kolorystyce plamy pokrywające płótna przywodzą na myśl psychodeliczne wizje. Kolorystyczna kakofonia i epatowanie kiczem stanowiły swoistą formę kontestacji ówczesnej wszechobecnej szarzyzny życia, a jednocześnie manifest wolności i twórczej niezależności sztuki. Od lat artystka tworzy wielkoformatowe portrety konkretnych osób, często osadzone na bujnym kwiatowym tle. Jest w tym i fascynacja pop-artem i nawiązanie do tradycji, oniryczność i romantyzm zarazem. Często punktem wyjścia dla obrazów jest przypadkowa fotografia albo kadr filmowy, ale zawsze stanowią one zaczyn do refleksji nad człowiekiem, jego emocjami i odczuciami. Cykle malarskie artystki to: Znajomi i Przyjaciele, Gwiazdy, Udane pary, Ulubieni artyści.

 

Gwangju Design Biennale 2019,
37edizione Le immagini della fantasia Casa della Fantasia Sarmede, Ryga, wystawa w Opolu ...i jeszcze wystawa przedaukcyjna i aukcja Aperio w Galerii u Jezuitów w Poznaniu. To miejsca, w których tej jesieni możecie spotkać się z twórczością Oli Niepsuj.

Artystka przekazała na aukcje:
Lepidopterologist II, 2019
kolaż/rysunek tuszem, 21x29,7cm

Ola Niepsuj – ilustratorka i graficzka. Mieszka i pracuje w Warszawie. Projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki. Często pracuje z tekstem, jej ilustracje można znaleźć na opakowaniach, ubraniach i w aplikacjach. Łączy tradycyjne techniki z rysunkiem cyfrowym. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała też w Portugalii – w Escola Superior de Artes e Design de Matosinhos oraz Faculdade de Belas Artes da Universidade do Porto.Pracowała dla takich marek jak: „New York Times”. „The Wall Street Journal”, Nike, Converse, Taschen, Thames and Hudson, HBO, Showmax,Ikea, Apple, Melissa i Skanska.Prace Niepsuj zdobyły srebrny medal Society od Illustrators NYC(2017), trzykrotnie wyróżniono je w prestiżowym roczniku American Illustration i dwukrotnie nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jej twórczość zdobyła uznanie na ponad 140 wystawach w Polsce i 30 innych krajach m.in. w Japonii, Francji, Swecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Portugalii, Belgii, Boliwii, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i na Kubie.

https://m.facebook.com/niepsujola

OLA NIEPSUJ "LEPIDOPTEROLOGIST II"

KAROLINA JAROSŁAWSKA "WATERFALL"

 

"Źródłem kreatywności jest przede wszystkim przyjemność z poznawania uporządkowanej złożoności Natury, która sama w sobie jest pięknem."-zdanie wypowiedziane przez pisarkę Ursulę Le Guin stanowi dobry komentarz do obrazu, który chcemy dziś Wam pokazać:

Karolina Jarosławska, Waterfall
olej na płótnie, 100x70cm

Artystka wybrała wodospad jako temat do zgłębienia w swojej pracowni malarskiej. Wodospad kryje w sobie tajemnice, którą artystka próbuje ukazać malując ją na płótnie. Używa czarno białej palety by podkreślić jego tajemnice. Spadającą woda wciąga widza do obserwacji oraz pobudza do refleksji. Jarosławska przedstawia kontemplacyjny sposób patrzenia na naturę. Jej wodospad stał się abstrakcyjną formą.

Jarosławska Karolina w 2001 ukończyła Wydział Historii na Uniwersytecie Gdańskim, następnie uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2007. Głównym tematem jej prac jest natura. Od 2008 roku współtworzy grupę Painthouse, z którą w 2010 roku założyła Stowarzyszenie Twórców Hokuspokus. Od 2011 roku na warszawskiej Pradze prowadzi przestrzeń twórczą 81°, gdzie organizuje wystawy, wernisaże oraz prowadzi działalność edukacyjną w dziedzinie sztuki.

 

Francuski malarz Eugene Delacroix uważał, że: "Kolory są muzyką dla oczu, gdyż dają się one zestawiać jak nuty."Wieczorem prezentujemy obraz będący interesującym mariażem malarstwa i muzyki. Niezwykłą pracę podarowała malarka Krystyna Róż-Pasek. Obraz przedstawia kobietę grająca na instrumencie. Artystka sięga do świata natury porównując grającą na akordeonie do motyla. Kolorystyka obrazu budzi zachwyt. Nie bez znaczenia jest widoczna materia farby nałożona na płótno za pomocą szpachelki malarskiej.
Z tego obrazu płynie muzyka, słychać dźwięki akordeonu. Widzowie stają się synestetami. Doświadczają barwnego słyszenia, czyli chromestezji, gdzie dźwięki lub współbrzmienia wywołują wrażenia barwne bądź barwy – dźwięki.

Krystyna Róż-Pasek "Motyl", 2018
olej na płótnie, 60x80cm

Krystyna Róż- Pasek urodzona w 1981 r. w Gorlicach, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie - profil tkactwo, w 2001 r. ukończyła Studium Architektury w Krakowie. W latach 2004-2009 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Architektury Wnętrz. Studia zakończone pracą dyplomową w Pracowni projektowania mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Aktualnie mieszka i rozwija swoją twórczość w Krakowie. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki między innymi projektowaniem wnętrz oraz detali wnętrzarskich, malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową jak również realizacją nieograniczonej ilości działań artystycznych.

KRYSTYNA RÓŻ-PASEK "MOTYL"

Teresa Szyszkowska "Ławka dwustronna"

 

W tym roku mamy dla Was zaskakujący obiekt do licytacji.

Jeśli cenicie dobry design to spodoba się Wam nasza propozycja. W tym roku poznańska artystka Teresa Szyszkowska podarowała na aukcje mebel swojego projektu. Jest to interesujący projekt ze względu na jego formę i rozwiązanie, to połączenie piękna i funkcjonalności.

Ławka dwustronna,2011
sklejka lakierowana, metal, 82,5x124x60cm
powstała w pracowni bioniki pod okiem prof.Marka Owsiana

Teresa Szyszkowska (ur.1988) absolwentka Architektury Wnętrz na Wydziale Architektura i Wzornictwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, malarstwem, grafiką, florystyką oraz rzemiosłem. Jej pasją jest tworzenie rzeczy pięknych.

 

Na dobranoc mamy dla Was odpowiedni obraz:
Paulina Góra "Nocna godzina"
malarstwo olejne, 50x40cm
Paulina Góra(ur. 1977 r.) z natury niepoprawna romantyczka, największą jej radością jest rodzina i możliwość wyrażania siebie poprzez malarstwo, podróże ścieżkami wyobraźni. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym, akrylowym i rysunkiem.Brała udział w wystawach m.in:
2014 – Art for Cure – Italy – 2014
2013 – „get the lead out V” – Swoon Gallery, Los Angeles, California, 2013 / zbiorowa
2012 – „get the lead out IV” – Swoon Gallery, Los Angeles, California, 2012/zbiorowa
2012 – „GAME OVER!” – NovaBelgica Art Gallery, Sint-Truiden, Belgium, 2012 / zbiorowa

Paulina Góra "Nocna godzina"

Małgorzata Jabłońska "Pod nieboskłonem"

 

Dzień dobry!! Do aukcji pozostało 18 dni!!
Dziś prezentujemy pracę wykonaną w interesującej technice:

Małgorzata Jabłońska "Pod nieboskłonem".
2019, technika własna(jedwab,organza),20x20

Artystka (ur.1966),studiowała na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 1995 r.Jej zainteresowanie przenikaniem kolorów, przezroczystością, nakładaniem materii, ale też zdarzeń jest wynikiem wielu inspiracji życiowych.W latach 2002-2010 prowadziła firmę witrażową, w której techniką Tiffany'ego powstawały przedmioty codziennego użytku i meble.
Małgorzata Jabłońska od początku swojej kariery stara się stworzyć nową technikę, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki postrzegamy dzieła sztuki. Dzięki tworzeniu obrazów bez użycia farb z pewnością osiągnęła ten cel.Wynalazła własną technikę: wykorzystuje warstwy delikatnych tkanin - jedwabiu, nylonu, szyfonu - zamkniętych między dwiema taflami szkła, aby stworzyć unikalne dzieła sztuki. Kreuje niepomalowane,przezroczyste, ale kolorowe I pełne dobrej energii dzieła.Przezroczystość obrazów pozwala jej zmieniać ich ekspozycję i umieszczać dzieło w wolnej przestrzeni. Instalacje przestrzenne dotyczą postaci ludzkich, nierzadko samej artystki oraz jej najbliższych.Poszczególne dzieła, rzeźby są wytłaczane na odlewach naturalnej wielkości, przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak kora bananowca i naturalne materiały tekstylne: jedwab, organza. Zwraca uwagę widza, że wszyscy pochodzimy z natury, jesteśmy jej nieodłączną częścią. Dodatkowo naturalne sploty preparowanej kory są symbolem przenikającej się struktury człowieka, jak też odzwierciedlają prosty splot w tkaninach naturalnych.
Prezentacja prac artystki odbyła się w Foundry Gallery w Waszyngtonie (Sierpień 2018 r.) gdzie otrzymała świetną recenzję w Washington Post, oraz została wybrana artystą miesiąca Washington City. Ostatnia wystawa "Imprints of reality" miała miejsce na Złotej 44 w Warszawie. Intencją wystawy było przywrócenie piękna do codziennego życia. Artystka chce aby jej sztuka prowadziła do znalezienia wewnętrznej harmonii i balansu. Obrazy i rzeźby mają oddziaływać na odbiorcę: wywoływać radość i zachwyt od pierwszego wejrzenia.

https://youtu.be/9wZ17-SVrhI
Zapraszamy do obejrzenia filmu z wystawy artystki "Imprints of reality" w Warszawie na Złotej 44.

 

W poniedziałek śmiech jest wskazany.
Czy wiecie, że istnieje dziedzina badań nad śmiechem i jego wpływem na zdrowie? Jest to gelotologia. Kiedy się śmiejemy wdychamy o litr powietrza więcej, dzięki temu mózg jest bardziej dotleniony. Śmiech pobudza mózg do produkcji katecholamin, hormonów, które powodują wydzielanie endorfin.
W listopadowy poranek na rozruszanie i poprawę humoru prezentujemy obrazy namalowane przez Annę Sadowską, które będzie można wylicytować na tegorocznej aukcji.

Anna Sadowska, Po imprezie, 2013
olej na płótnie, 37x35cm

Anna Sadowska, A może ta?, 2012
olej na płótnie, 50x40cm

Sadowska Anna (ur.1950)z wykształcenia matematyk. Jej pasją jest malarstwo, którym zajmuje się od ponad 40 lat. Eksperymentowała z rzeźbą, malowaniem na jedwabiu i na porcelanie. Obecnie zajmuje się malarstwem figuratywnym. Olejne obrazy artystki są interesującymi opowieściami o ludzkim życiu. Malowanie obrazów jest dla niej hobby, traktuje je jak dobrą zabawę i żywi nadzieję, że jej obrazy wywołają uśmiech również u oglądających. W 2016 roku brała udział w Windsor Contemporary Art Fair.
Koniecznie zajrzyjcie do internetowej galerii artystki gdzie znajdują się jej obrazy olejne oraz akwarelę:
http://www.anna-sadowska.com/

Anna Sadowska: "Po imprezie" i Anna Sadowska "A może ta?"

Dominik Jasiński "Lillies"

 

"Ten 30-letni absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP poza wspaniałym warsztatem rysownika dysponuje wyjątkowym wyczuciem koloru. Bawi się nim w swoich obrazach używając do tworzenia bardzo osobistych portretów pełnych secesyjnego uroku i radości malowania. Jego wielkim atutem jest sprawność i ten malarski „słuch”. Łączy rysunek z plamami malarskich elementów odważnie kładąc kolor na płótnie. Równocześnie, mimo śmiałych pociągnięć pędzla, malarstwo podlega linearności rysunku. W niektórych pracach rysunek bierze nawet górę nad kolorem. Mnie obcowanie z obrazami Jasińskiego sprawia wiele przyjemności, czego i Państwu życzę."
Andrzej Pągowski

"Kiedy byłem mały rysowałem Mamie po książkach. Teraz książki szanuję dużo bardziej, a to co siedzi mi w głowie przelewam na płótno. Rysunek zawsze był kluczową częścią mojego malarstwa, to chyba dlatego, że studiowałem na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Staram się pozostawiać w moich obrazach jak najwięcej szkicowości i ostrości linii. Mocno zdefiniowane linearnie kształty pociągają mnie dużo bardziej niż rozmyte plamy koloru.
Jednocześnie kolor jest najważniejszy. Lubię mocne i antagonistyczne zestawienia kolorystyczne, energetyczne malowanie gestem jak i jednolite, płaskie plamy. Nigdy nie musiałem długo zastanawiać się nad użyciem koloru, to raczej on kieruje mną niż odwrotnie.
Jestem zagorzałym przeciwnikiem dorabiania teorii do malarstwa i zawsze z dużą trudnością przychodzi mi odpowiadanie na pytania „co artystę zainspirowało?“, „dlaczego po prawej stronie obrazu siedzi kot?“... a dlaczego nie?! Malowanie z serca właśnie tym się chyba wyróżnia, że nie planuję obrazu z wyprzedzeniem, górę bierze instynkt, a pędzel staje się przedłużeniem mojej ręki."

Przed państwem Dominik Jasiński!!
Na tegoroczną aukcje artysta podarował pracę "Lillies", która powstała w 2016 roku w Kuwejcie.

Rocznik 81, pochodzi z Rzeszowa, mieszka i pracuje w Portugalii. Artysta malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej ASP (Wydział Grafiki).Artysta współpracuje z szeregiem firm i instytucji (EMPIK, RESERVED, TATUUM, DAGMA ART, Wydawnictwo WASOWSCY, Fundacja MAESTRO, FABRYKA PORCELANY AS ĆMIELÓW, Confashions Kuwait, ArtSpace Q8), jego praca pojawiła się w wydaniu brytyjskiej edycji VOGUE, poświęconej 100-leciu tego kultowego magazynu. Pomysłodawca i kurator cyklu wystaw Jasinski&friends. Fascynuje go ludzkie ciało i jego deformacja – temu tematowi poświęcił pracę dyplomową oraz kilka publikacji. Czynnie wspiera aukcje charytatywne oraz inicjatywy promujące Polskę w świecie.

Koniecznie zajrzyjcie na stronę:

https://m.facebook.com/fan.page.jasinski/

 

"Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas"

Cisza. coraz częściej doświadczamy, że jej nam brakuje. Cisza, w której można odpocząć, zanurzyć się. Można ją usłyszeć. Jak wygląda cisza? Czy da się namalować ciszę? Doskonałą odpowiedzią na te pytania jest obraz Marty Bileckiej "Soft Silence".
To malarstwo, które koi zmysły, wprowadza widza w stan refleksji, odprężenia. Sprawdźcie sami.

Zapraszamy na naszą wystawę przedaukcyjną w dniach 19.11-23.11.2019, która poprzedzi 10 Aukcja Sztuki Aperio na rzecz dzieci z autyzmem.

Marta Bilecka podarowała na tegoroczną aukcje:
Soft Silence,2018
50x100 cm, akryl na płótnie

Marta Bilecka absolwentka Akademii Stuk Pięknych w Łodzi (2002), Wydział Grafiki
i Malarstwa. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Marka Czajkowskiego i w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Bartczaka realizując projekt książek autorskich. W ramach licznych wystaw zaprezentował swoje prace poza Polską także w Skandynawii: Szwecja (2019) Kivik, Goteborg, (2016) Kiruna; Norwegia (2015, 2014) Oslo i Dania (2015, 2014) Horning. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Kanadzie i w Europie Północnej.

Marta Bilecka "Soft Silence"

Marek Haładuda, "Słońce na Plaży l`Arene" z cyklu „Podróż na Południu”

 

W 2018 roku w Galerii Roi Doré w centrum artystycznej dzielnicy Paryża-Le Marais odbyła się wystawa Le Sud est un voyage malarstwa Marka Haładudy. Ekspozycja była efektem prac zrealizowanych w ramach projektu badawczego: Analiza aktualnej kondycji kulturowej Południa Europy i mitu arkadyjskiego w kontekście współczesnego życia artystycznego Paryża (przy udziale Wydziału Malarstwa i Rysunku Artystycznego w Poznaniu.) Z tej wystawy trafił na naszą aukcje obraz.

Marek Haładuda przekazał na tegoroczną licytacje obraz : "Słońce na Plaży l'Aréne" z cyklu Podróż na Południu.
olej, kolaż/płótno 38x46cm 2018.

"Malownicza przyroda i malarskie dzieła na arkadyskim Południu stopiły się w jedno w mojej pamięci.Światło Południa było dla mnie czymś więcej niż promienie słoneczne, było przede wszystkim elementem kreującym krajobraz i sztukę malarską, powstającą tam od wieków."

"Stare niekiedy podobrazia z dawną powierzchnią malarską, bądź płótna ułożone treścią pracownianych atrybutów, przybierając kształty południowych motywów, stały się moimi znakami przypominającymi o odwiecznym istnieniu mitu arkadyjskiego zapisywanego w rytmie codzienności z przeżyć i marzeń".

Marek Haładuda ur. w 1961r., studia w latach: 1983-1988 w ASP w Poznaniu, dyplom w Pracowni Malarstwa Prof. Jacka Waltosia. W latach 1989-1990 pobyt studyjny w École des Beaux – Arts w Paryżu. Doktor habilitowany w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne , jest pedagogiem UAP w Poznaniu.

Cieszymy się, że dzieło-pamiątka z podróży na Południe Francji znalazło się na naszej aukcji.

Wszyscy miłośnicy Francji i malarstwa szykujcie się: 23.11.2019 15:30 Galeria u Jezuitów.

 

Odliczamy czas do Aukcji oczekując na to niezwykłe wydarzenie. Poranne przymrozki przypominają o zbliżającej się zimie. Rozpoczyna się listopad, tymczasem lipiec byłby piękniejszy, na pewno cieplejszy. Tęskniąc za latem, prezentujemy pracę ukazującą piękno tej pory roku.

Łukasz Drzycimski,
Summertime
linoryt, 2019
42x30cm

Łukasz Drzycimski absolwent filologii angielskiej UAM oraz projektowania graficznego UAP. Art Director, ilustrator, projektant graficzny od 18 lat związany z Poznaniem. Dotychczas współpracował z polskimi magazynami Mały Format, Kultura Liberalna, Przekrój.pl, Magazyn Kontakt, francuskim Papier oraz brytyjskimi Shelf Heroes i Season Annual. Miłośnik prostoty i oszczędnych środków w ilustracji. Bezwzględny pożeracz komiksów.

Koniecznie zajrzyjcie tutaj:

facebook: lukasz.drzycimski
https://m.facebook.com/lukasz.drzycimski/
instagram: lukasz_drzycimski
www: pencilpanic.com

Artysta poznańskiego kolektywu Ilu Nas Jest.Tutaj też zajrzyjcie:
Instagram:@ilunasjest

Łukasz Drzycimski "Summertime"

Galeria Rusz "Wyzwanie"

 

Podczas aukcji "Rzeźba i Formy Przestrzenne" w DESA Unicum za instalację "Caminando" Magdaleny Abakanowicz zapłacono 8 mln złotych. Rekord na polskim rynku sztuki.Kilka dni temu obraz włoskiego malarza Cimabue z XIII wieku został sprzedany za 24mln euro.Pośród tych wielkich dzieł i ich wysokich cen jest 10 Charytatywna aukcja sztuki współczesnej na rzecz dzieci z autyzmem. Małe wydarzenie na rynku sztuki, dla dzieci z autyzmem wydarzenie mające znaczący wpływ na ich życie.Dla Stowarzyszenia jedno z ważniejszych wydarzeń w roku. Cieszymy się, że nasze małe wielkie wydarzenie zostało dostrzeżone przez setkę artystów, którzy podarowali swoje prace na aukcje. Mamy nadzieję, że Wy też weźmiecie w nim udział. Może u nas padnie kolejny rekord ?

Jeśli jesteście zainteresowani pracami, które będzie można wylicytować na aukcji śledźcie nasz profil. Codziennie będziemy prezentować obiekty przeznaczone na aukcje.
Oglądajcie sztukę i bądźcie szczęśliwi!

Praca "Wyzwanie" Galerii Rusz
druk cyfrowy, 42x52cm
Galeria Rusz, tworzona przez toruńskich artystów Joannę Górską i Rafała Góralskiego, specjalizuje się w kreowaniu i prezentacji sztuki w przestrzeni publicznej. Artyści poprzez swoje nowatorskie działania wprowadzają ważne, „myślące” komunikaty w przestrzeń miasta i namawiają do zastanowienia się nad istotnymi zagadnieniami, dotyczącymi współczesnego człowieka i świata. Od 1999 roku prowadzą galerię bilbordową w Toruniu, gdzie pokazują własne prace. Jest to najdłużej działająca galeria tego typu na świecie, prezentująca już 20 lat sztukę w przestrzeni miasta. Aktualnie Galeria działa na 5 bilbordach (2 w Toruniu i 3 w Warszawie). Twórcy na swoim koncie mają już ponad 500 artystycznych bilbordów.
Galeria Rusz była wielokrotnie nagradzana, a artyści uzyskiwali stypendia twórcze: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prestiżowe Stypendium „Młoda Polska”, nagroda Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, nominacja do Nagrody Fundacji Deutsche Bank „Spojrzenia 2007”, nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Artyści brali udział w 40 wystawach w Polsce i za granicą, m. in. w Londynie, Berlinie, Birmingham, Karlsruhe, Nowym Jorku oraz Oakland /Kalifornia.
www.galeriarusz.art.pl .
Poniżej oprócz zdjęcia pracy prezentujemy zdjęcie "Wyzwanie" na toruńskim bilbordzie.