Galeria Dzieł Sztuki

 

Minął pierwszy dzień wystawy.Cieszymy się, że wielu z Was dziś odwiedziło wystawę.Zapraszamy jeszcze w kolejne dni.Środa, czwartek, piątek 15:30-19:30. W dniu aukcji od 10:00 do 14:45.
A dziś przedstawiamy obraz artysty, który wspiera nas już kolejny raz:
Andrzej Sobiepan
Kadry Wolności , 2017
technika własna, 56x56cm

Absolwent wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom zrealizował w pracowni malarstwa prof. Krzysztofa Skarbka. W 2011 w Galerii sztuki Współczesnej "Mieszkanie Gepperta" we Wrocławiu odbyła się jego indywidualna wystawa zrealizowana w ramach cyklu "Akademizm". Ponadto zrealizował dwa indywidualne pokazy w klubie "NRD" w Toruniu i w Galerii studenckiej "Pod Psem" ASP we Wrocławiu. W 2010 uczestniczył w 8 i 9 edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu. Wystawy indywidualne: "PBZ" - Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2011 (performance mający na celu zwrócenie uwagi na sytuację młodego twórcy na rynku sztuki oraz, co za tym idzie, istnienia niewielu form wspierania aktywnie działających artystów); "PBZ" - z cyklu Polska Biała Zwisłoucha, Galeria Sztuki Współczesnej "Mieszkanie Gepperta", Wrocław 2010 (kuratorzy cyklu wystaw za cel obrali sobie przedstawienie szerszej grupie odbiorców autorów rokujących narracji malarskich). Brał udział w licznych wystawach zbiorowych oraz konkursach, m.in.: wystawa Zaraz", BWA Studio, Wrocław 2011; "Woliery 2" Muzeum współczesne Wrocław, 2012; finalista 11. edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii, Gdańsk 2012. W 2015 został zaproszony do wystawy zbiorowej 'Palindrom' w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przez samego kuratora, uznanego artystę, Roberta Kuśmirowskiego.

ANDRZEJ SOBIEPAN "KADRY WOLNOŚCI"

DOROTA BUCZKOWSKA "MIND"

 

Wypowiada się przez różne media, dopasowując je do tematu i potrzeb wypowiedzi. To jest między innymi: malarstwo, rzeźba, rysunek, kolaż, grafika, fotografia, wideo, instalacje a nawet happening. Dotyka tematów związanych z postrzeganiem naturalnych procesów zmian związanych z czasem i właściwościami materii, przedstawiając je za pomocą przekazów metaforycznych, czasami pod wpływem subtelności poetyckiej. Obserwuje nature i światło przenosząc ulotność wrażeń na płótno, które dalej emanuje energią przeżywanej chwili. Dużo w jej pracach jest obecnej kontemplacji.
Często studiuje po przez swą twórczość doświadczenie “początku” rozumianej jako “pustki”, symbolicznej “białej kartki”, tzw. “tabula rasa”, na która przenoszona sa głównie emocje i uczucia ale również doświadczanie rzeczywistości z perspektywy przeżyć i postrzegania jej przez Artystkę.
Dziś przedstawiamy pracę Doroty Buczkowskiej, która od lat wspiera nasze aukcje.

Mind, 2014
akryl na płótnie, 60x50cm

Dorota Buczkowska studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Konserwacja i Restauracja Sztuki 1991-1998, Rzeźba 1999-2003), Uniwersytet Warszawski (Gender Studies 1998-1999) i Villa Arson École Nationale Supérieure D'art w Nicei (2004) .

Prestiżowe prezentacje:
- Muzeum Narodowe Królikarnia (dedykowane rzeźbie)
- Kolekcja Hotelu Europejskiego Raffles (4 obrazy I rzeźba ze szkła)
- udzial w Aukcji Muzeum Narodowego Spragnieni Piekna 2018 ( wazony )

Prace artystki znajdują się w kolekcjach:
Fundacja Sztuki Polskiej ING, Kolekcja PKO S.A, Kolekcja Zachęta, Narodowe Kolekcji Sztuki, Muzeum Rzeźby w Marl (DE), Kolekcja Miasta Wiedeń (AU), MoBy Museum Tel –Aviv (IL), Centre National des Arts Plastiques Villa Arson, Nice (FR).

 

21listopada o 19:00 w Galerii Mia we Wrocławiu odbędzie się wernisaż interesującej wystawy Science/Fiction Łukasza Huculaka.Od jutra w Galerii u Jezuitów w Poznaniu można oglądać pracę Łukasza Huculaka podarowaną na aukcje.Jeśli jesteście zainteresowani twórczością Łukasza Huculaka - zapraszamy na nasza wystawę i licytacje na której znalazło się dzieło artysty:
Martwa natura, 2017
tempera na papierze, 21x29cm

Huculak Łukasz (ur.1977) jest malarzem, absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, od roku 2002 związany z Wydziałem Malarstwa i Rzeźby tej uczelni. Uzyskał stopień doktora habilitowanego. Jest stypendystą Ministra Kultury RP dla młodych twórców, Banku Millenium, Banku Zachodniego WBK oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Laureat wielu nagród m.in. Grand Prix XIX Festiwalu Współczesnego Malarstwa, Szczecin, Pierwsza Nagroda 4. Międzynarodowych Warsztatów Malarskich, Pieńków, Wyróżnienie Honorowe Konkursu Fundacji im F. Elbisch, Warszawa.

HUCULAK ŁUKASZ "MARTWA NATURA"

TOMASZ MISTAK "06:00A.M"

 

Dzień dobry! Jak Wasz poranek? Poranki bywają trudne, szczególnie w listopadzie kiedy trzeba opuścić wygodne, ciepłe łóżko. Poranne oblicze przyrody rekompensują przeciwności.Dziś przedstawiamy obraz:
Tomasz Mistak
06:00A.M., 2019
akryl na płótnie, 40x50cm

Urodzony w 1978 roku w Sanoku. W roku 2005 uzyskał dyplom w pracowni malarstwa profesora Stanisława Białogłowicza, Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski. Uprawia malarstwo sztalugowe, głównie akryl na płótnie. Mieszka i pracuje w Sanoku. Członek ZPAP o/Rzeszów.
Wyróżnienia:

2012 – Finalista 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie
2010 - XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej - nominacja do nagrody
2009 - Nagroda Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt,
2006, 2008, 2009 - Finalista konkursu „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku" organizowanego przez BWA Rzeszów
2003 - Finalista konkursu „Obrazu Roku 2002" organizowanego przez czasopismo Art&Business, Warszawa
2003 - Finalista konkursu „Inner Vision" organizowanego przez Art Dea, Warszawa

Nagrody:
2016 - Nagroda Miasta Sanoka w kategorii Twórczość Artystyczna.
2015 - Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa w konkursie "Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba, Roku 2015", Biuro Wystaw Artystycznych, Rzeszów.
2009 - Nagroda Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt".

 

Dziś proponujemy wieczór z abstrakcją geometryczną.Niezwykły obraz, który dziś prezentujemy już za tydzień może wisieć w Twoim domu.
Krzysztof Wróblewski
Dwa piony, 2017
olej na płótnie, 40x50cm

Krzysztof Wróblewski urodził się w Przasnyszu w 1962 roku. W 1982 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W latach 1982-1987 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni K. Ostrowskiego. Adiunkt w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.
Współzałożyciel galerii Koło w Gdańsku. Wystawia od 1986 roku od udziału w „Ekspresji lat 80-tych” w galerii BWA w Sopocie. Od 1989 roku pracuje w Katedrze Sztuk Wizualnych na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Otrzymał w 1988 i 1990 roku stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki, w 2002 roku stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, oraz w 2004 roku stypendium pobytowe miasta Bremy. W 1997 wyróżniony na Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa „Bielska Jesień". W latach 1995 – 2003 współtworzył galerię Koło w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią a od 1994 roku malarstwem monumentalnym w przestrzeni publicznej. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i publicznych w kraju i za granicą (Australia, Austria, Holandia, Kanada, Niemcy, Szwecja, USA).

KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI "DWA PIONY"

EWA KURYLUK "3 AKTY"

 

Mamy dla Was niespodziankę.Na 10 jubileuszowej aukcji znalazły się dwie prace Ewy Kuryluk.Niesamowita hojność i otwarte serce artystki bardzo nas porusza.Gdyby ktoś zapytał o czym opowiada nasza wystawa odpowiedzielibyśmy, że to narracja o setce artystów o hojnym i otwartym sercu wrażliwym na los dzieci z autyzmem...

Na aukcji licytować będzie można pracę:
Ewa Kuryluk
3 Akty, 1964
akwarela i tusz na papierze, 83x59cm

"Czego nie potrafię wyrazić słowami, to obrazuje w sztuce.Od małego rysuje i robię wycinanki, od trzynastego roku życia maluję, fotografuję i układam kolaże..." Ewa Kuryluk
"Jak sama wspomina, przełomowy dla ukształtowania jej artystycznej indywidualności okazał się rok 1964.W czerwcu pojechała ze swoją klasą na wycieczkę pomaturalną do Grecji, w lipcu na stypendium letnie, wygrane na konkursie Instytutu Włoskiego w Wiedniu.Do końca sierpnia studiowała język i kulturę włoską na uniwersytecie w Urbino, rodzinnym mieście Rafaela, mieszkając naprzeciwko jego domu..."Kinga Kawalerowicz

Ewa Kuryluk(ur.1946) artystka awangardowej instalacji tekstylnej i sztuki powietrza, malarka i fotografka, pisarka i poetka. Inspiruje się autobiografią i figuracją, cieniem, śladem i lustrem, mitem dziewczyny z Koryntu i legendą Weroniki, poezją i podróżą. Artystka jest znana z 43 wystaw solo i ponad 60 wystaw zbiorowych, z katalogów i książek. Jej prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w Europie i USA; w Muzeach Narodowych Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i w Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Na tegoroczną aukcje udało nam się zebrać 106 obiektów do licytacji.Pod numerem katalogowym 61 kryje się praca Tymka Borowskiego.To artysta, który otrzymał paszport POLITYKI w kategorii sztuki wizualne: "Za nieustanne poszukiwanie nowych, oryginalnych sposobów komunikowania się z widzem. Za błyskotliwe prace mądrze wpisujące się w społeczny i kulturowy dyskurs."

bez tytułu, 2019
tusz i akryl na papierze, 31x23cm

Tymek Borowski(ur.1984) jest malarzem, autorem filmów i obrazów cyfrowych. Ukończył wydział malarstwa warszawskiej ASP w pracowni prof. Leona Tarasewicza (2009). W latach 2008 - 2012 był współzałożycielem kilku kolektywów artystycznych, galerii i eksperymentalnego studia projektowego. Laureat Nagrody Publiczności w konkursie Spojrzenia (VIEWS Deutsche Bank Foundation Audience Award) (2013) i Paszportu “Polityki” (2016). Pokazywał swoje prace min. na wystawach: Tschumi Alumni. How art works? How culture works? Künstlerhaus, Graz (2018); Dzikość Serca, Zachęta –Narodowa Galeria Sztuki, Warsaw (2018) ; Tymek Borowski, Polana Institute, Warszawa (2017) ; Common Affairs, Deutsche Bank KunstHalle, Berlin (2016) ; Superprojekt, Depot Basel, Bazylea (2016) ; Warszawa w Budowie 7: Spór o odbudowę, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa (2015).

TYMEK BOROWSKI, BEZ TYTUŁU

MICHAŁ WARECKI "KOLCZYKI NA CZERWONYM"

 

W sobotni poranek przedstawiamy obraz Michała Wareckiego o który powalczyć będzie można za tydzień na naszej aukcji.
To malarz, który w dzieciństwie zasypiał na blejtramach swojej matki-malarki. Podobno zaczął wcześniej malować niż chodzić.
"Ludzie mówią, że ludzie lubią wiedzieć, kto to wszystko namalował. Ciekawe...Nazywam się Michał Warecki. W 2016 mam 46 lat, a potem z każdy rokiem rok więcej.
Mieszkam w Warszawie i na razie będę.
ASP skończyłem, dyplom mam."
Artysta, który konsekwentnie zdobywa uznanie krytyków i miłośników malarstwa. Ukończył wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie i uzyskał aneks 
z malarstwa w pracowni prof Danuty Makowskiej.

Koniecznie zajrzyjcie tutaj:
https://www.facebook.com/Galeria-Warecki-139349449413159/

Kolczyki na czerwonym, 2018
akryl na płótnie, 50x50cm

 

Coraz bliżej do daty aukcji. Czy przeglądaliście już nasz katalog?

http://www.aperio.org.pl/…/wp-content/uploads/2019/11/katal…

https://artinfo.pl/…/10-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolcze…

Jedną z propozycji w naszym katalogu jest obraz:

Anna Franczuk
Ty/You, 2019
akryl na płótnie, 40x40cm

Anna Franczuk w 1991 r. ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 2003 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w dermatologii. W czerwcu 2017 r. ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku „Malarstwo”.Od 2016 r. jest członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Domeną jej malarstwa jest fragmentaryczne przedstawienie człowieka – skupia się na geście i sensualnych detalach, które ukazuje w powiększeniu. Dąży do tego, by prostota malarskich tematów oraz kolorystyczna wyrazistość jej obrazów oddziaływały w sposób natychmiastowy i bezwarunkowy na odbiorcę. Interesuje ją człowiek, jego sposoby reagowania i komunikowania się ze światem. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych (wraz z członkami artystycznej Grupy Ukrytej, do której należy) i indywidualnych, m. in. w Galerii DNA i Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu oraz w Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim.

ANNA FRANCZUK "TY/YOU"

JUSTYNA GAJA "CIENIE NA DRODZE"

 

Listopadowa ponurość, czas na barwne malarstwo.Przedstawiamy:

Justyna Gaja
Cienie na drodze, 2018
olej na płótnie, 40x30cm

"Moja sztuka to fuzja między malarstwem klasycznym a abstrakcyjnym. Widzę światła poprzez świat i kolory.Gdzie jest światło tam jest i kolor, prosta impresja tego co nas otacza"

Justyna Gaja( ur.1981) ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Plastyczne w Poznaniu, następnie studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. W 2008 roku otrzymała Dyplom Magistra Historia Sztuki. Artystka tworzy malarstwo olejne i akrylowe. Mieszka i tworzy w Holandii. Jej prace znajdują się w Galerie Amsterdam oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Koniecznie zajrzyjcie na strony:

https://justgaja.exto.nl

https://m.facebook.com/justgaja.art/

 

14 listopada to Dzień Czystego Powietrza.Czyste powietrze to dobro, którego ostatnio nam brakuje... W tym dniu przedstawiamy pracę Grzegorza Myćki "Smogowojownik" o którą powalczyć będzie można na tegorocznej aukcji.
Smogowojownik, 2019
stitodruk, 21x30cm
Grzegorz Myćka (ur. w 1989 roku) doktorant na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi. Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów m.in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Brązowy Medal na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii czy Nagroda Burmistrza Miasta Dachau na Międzynarodowym Biennale Plakatu Społeczno-politycznego w Oświęcimiu. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw m. in. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale del Cartel w Bolivii, Taiwan International Graphic Design Award, Trnava Poster Triennale, Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Falun. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku. Współtworzy grupę artystyczno-projektową BiG POSTER, która m.in. zajmuje się prowadzeniem warsztatów z tworzenia plakatu, czy wydawaniem czasopisma BiG POSTER ZIN.Artysta poznańskiego kolektywu ILU NAS JEST.

GRZEGORZ MYĆKA "SMOGOWOJOWNIK"

NORIAKI "VAN GOK"

 

Czy znacie Pana Peryskopa?
Jest na ulicach Poznania i innych miast na świecie.Ostatnio, 11 listopada na Paradzie z okazji Świętego Marcina można było zobaczyć grupę 50 Panów Peryskopów.
Pan Peryskop jest dziełem znanego poznańskiego streetartowca Noriakiego.
W tym roku Noriaki przekazał na aukcje pracę:
Van Gok, 2019
akryl spray, 35,5x25,5cm

Noriaki tajemniczy artysta z Poznania. Street-artowiec rozpoznawalny dzięki postaci Watchera - Pana Peryskopa powstałego w 2012 roku. Maluje również na płótnie, tworzy projekty graficzne, murale, podejmuje różne wyzwania artystyczne. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu imprez ze sztuką uliczną Szpagart. Jego prace pojawiają się na ulicach Poznania i wielu miast na świecie, m.in. Londynu, Berlina, Tokio.

Koniecznie zajrzyjcie na stronę:
https://m.facebook.com/pg/Noriaki-344964722199806/about/?ref=page_internal&mt_nav=0

 

"Za lekkość i dowcip w mówieniu o rzeczach ważnych; za wrażliwość na rymy, sensy i inne subtelności języka; za wniesienie nowej jakości do sztuki projektowania książek; za umiejętność i odwagę „robienia” rzeczy w świecie zdominowanym przez koncepcje sztuki jako idei."
Magdalena Moskalewicz 2011

"..jest kimś w rodzaju naukowca eksplorującego trudno uchwytne naukowo dziedziny wyobraźni, emocji, subiektywnych wrażeń”. Stach Szabłowski

Mowa o Honzie Zamojskim.Artysta od lat wspiera aukcje na rzecz dzieci z autyzmem.W tym roku stworzył pracę pod tytułem HELP HAIL HELL, 2019
sucha pastela, rysunek przez kalkę MDF, 60x40cm

Honza Zamojski (ur. 1981) absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Artysta, projektant i wydawca książek oraz kurator, który w swojej praktyce sięga po rozmaite media: od rysunku, przez rzeźby rysunkowe, aż po infografiki ze świata korporacji, czy poezję. Ta różnorodność odzwierciedla spektrum zainteresowań artysty, których fundamentem jest utopijna chęć uporządkowania i zrozumienia otaczającego świata. Honza Zamojski tworzy narracje, które spojrzeniu na jego praktykę z dalszej perspektywy, budują spójny, wielopoziomowy świat oparty na filozofii zwątpienia. Minimalistyczne w formie, ale bogate w znaczeniu symbole, abstrakcyjne kompozycje i figuratywne przedstawienia składają się na język wizualny, który rządzi się własną gramatyką i strukturą formalną. A tym, co często spaja pozornie odległe elementy, są prostota form, humor oraz dystans do siebie samego. Autor kilkunastu książek ( m.in. Love Letter, onestar press 2017, Four Eggs Theory, 2015, Fishing with John, NERO 2013). Autor cyklu wykładów How it’s made, prezentowanego m.in. w Centre Pompidou, MoMA Library, czy Printed Matter New York.

HONZA ZAMOJSKI "HELP HAIL HELL"

JOANNA WALENDZIK-STEFAŃSKA "WENECJA"

 

Dobry wieczór!Proponujemy w listopadowy,deszczowy wieczór podróż do najpiękniejszego miasta świata- Wenecji.Jeśli jesteście miłośnikami Włoch i Wenecji to zainteresuje Was dzieło, które będzie można wylicytować na aukcji.
Joanna Walendzik-Stefańska
Wenecja, 2019
oil pastel, 65x50cm

Joanna Walendzik-Stefańska
Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ( 1990) oraz
Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej ( 1986), stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1991 roku.Od wielu lat pracuje jako profesor warszawskich uczelni artystycznych - na Wydziale Architektury
Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych i na Wydziale Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.Jest malarką, projektantką architektury, wnętrz i mebli, promotorem i recenzentem rozpraw
doktorskich i przewodów habilitacyjnych w dziedzinie sztuk pięknych.
Jej rysunki, pastele oraz obrazy olejne można znaleźć w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. W Polsce są eksponowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych, takich jak Międzynarodowe Biennale Pasteli i Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulotnej w Uniejowie.Maluje portrety i pejzaże. Ulubionym motywem artystki jest pejzaż miejski - autorska interpretacja
struktury miasta, jego światła i barwy.Równoległy ważny nurt twórczości artystki to architektura i sztuka sakralna : projekty wnętrz kościołów i kaplic współczesnych i zabytkowych , unikatowe elementy wyposażenia, witraże. Witraże sakralne, abstrakcyjne lub realistyczne, stylizowane i patynowane można znaleźć np. w kościołach Krakowa i Łodzi, w Suszcu, koło Pszczyny, Drzewocinach i Suwałkach. Portret witraża prof. Tadeusz Kotarbiński ozdabia gabinet rektora Uniwersytetu Łódzkiego.We współpracy z mężem i architektem Piotrem Stefańskim realizuje budynki mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, domy opieki) oraz monumentalne budowle sakralne,takie jak sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi., kościół Archanioła Michała w Łodzi, Kościół św. Wacława w Warszawie. Ostatnimi zrealizowanymi projektami były kaplice ekumeniczne na lotniskach w Warszawie i Łodzi, kaplica Adoracji w Archikatedrze Łódzkiej oraz rewitalizacja Pokamedulskiego
zespołu klasztornego nad jeziorem Wigry.
Ostatnie indywidualne wystawy malarstwa to :
"Miasto", Centrum Informacyjne Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Warszawa, styczeń 2018
Joanna Stefańska Malarstwo, Studio Sztuki ul. Koszykowa 86, Warszawa, 14-30 maja 2014 r. (W tym
Noc Muzeów)
Joanna Walendzik -Stefańska Salon wystawowy, NOK- Galeria, Nowy Tomyśl, lipiec-sierpień 2015.
Joanna Walendzik-Stefańska Painting, Dom Pracy Twórczej w Uniejowie, maj-czerwiec 2015.
Autorka monografii :
Joanna Walendzik-Stefańska, Kaplica w polskiej architekturze sakralnej, Warszawa 2017

 

Dzień dobry!!!
Do aukcji pozostało 11dni.Trwają intensywne przygotowania do wystawy i aukcji.
Życzymy dużo energii w listopadowy poranek i przesyłamy odpowiedni obraz na dziś.
Malwina Puszcz, #F5CCBO, 2019
akryl na płótnie, 80x60cm

Malwina Puszcz (ur.1992 roku). Jej pierwsze prace skupione były na ćwiczeniu warsztatu, a z czasem zafascynowała ją stylistyka abstrakcyjna. Obecnie tworzy energetyczne kompozycje geometryczne w technice akrylu na płótnie. W swoich pracach główny nacisk kładzie na dynamiczną formę oraz mocny, nasycony kolor. Często wykorzystuje kontrasty barwne, jednocześnie starając się utrzymać harmonię przedstawienia.

MALWINA PUSZCZ "#F5CCBO"

AGATA ROŚCIECHA-KANOWNIK "ŚLADY PAMIĘCI"

 

Pozostawiamy po sobie różnorodne ślady pamięci.Fotografie, pamiętniki, zasuszone kwiaty, ubrania.Niezliczone nośniki pamięci.Zapamiętujemy, zapominamy, przypominamy..
"Musimy zacząć tracić pamięć, nawet tylko stopniowo i nieznacznie, by zdać sobie sprawę, że pamięć stanowi nasze życie. Życie bez pamięci jest niczym (…). Pamięć jest naszym spoiwem, powodem istnienia, wrażliwością, nawet naszym działaniem. Bez niej jesteśmy niczym "Luis Buñuel
Pamięć jest bardzo interesującym zagadnieniem, popularnym we współczesnej humanistyce oraz sztuce.Na tegorocznej aukcji będzie można licytować pracę podejmującą temat pamięci.

Agata Rościecha-Kanownik
Ślady pamięci 19/2, 2019
technika mieszana na płótnie, 40x30cm

"Obraz to dla mnie miejsce niesamowitej przygody, zetknięcia się myśli, idei, koncepcji, ale również zderzenie ruchu ręki i spontanicznego gestu. Obraz to dla mnie także najpiękniejszy fresk nieskończoności i impresji wrażliwości – jeśli mogłabym tak poetycko to ująć." Agata Rościecha-Kanownik

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendium i studia w Akademie Der Bildenden Künste w Norymberdze w pracowni Malarstwa, Grafiki i Sztuki Obiektu u Rolfa-Guntera Diensta. W 2000 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Twórczości. W 2002 uzyskała stopień doktora, a w 2014 stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Laureatka nagród i wyróżnień w tym m.in.: Medal Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie na Salonie Malarstwa i Rzeźby, I Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa na Salonie Wiosennym, wyróżnienie Art&Business, Nagroda Royal Talens oraz Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu. Od 2004 wykłada rysunek i malarstwo na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

 

Wspaniałego świętowania w dobrym towarzystwie!!
Na tegorocznej aukcji licytować będzie można pracę:

Aleksandra Szmida, "Koleżanki"
tusz i kredka na papierze, 32,5x22,5cm

Ola Szmida (ur. w 1987 roku) rysowniczka, ilustratorka i reżyserka filmów animowanych. Studiowała animację na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Kunsthochschulefür Medien w Kolonii (stypendium DAAD). Współpracowała, między innymi, z : BBC, Ermenegildo Zegna, BoilerRoom, Southbank Centre, Häagen-Dazs, Newsweek, Disney Polska. Jej filmy animowane były prezentowane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach. W School of Form prowadzi zajęcia z filmu animowanego. Artystka kolektywu Ilu Nas Jest.
W zeszłym roku na Powiślu powstał mural autorstwa Szmidy prezentujący Polaków świętujących Niepodległość.

Koniecznie zajrzyjcie tutaj:

https://olaszmida.com
https://m.facebook.com/OlaSzmida

ALEKSANDRA SZMIDA "KOLEŻANKI"

NATALIA ROZMUS "JESIEŃ"

 

Mamy nadzieję, że cieszycie się z pięknej jesieni.
Dziś przedstawiamy obraz Natalii Rozmus "Jesień".
8.11.2019 podczas Uroczystego Wieczoru 100lecia Uczelni Artystycznej w Poznaniu artystka otrzymała Odznakę honorową"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Gratulacje!!

Rozmus Natalia (ur.1983) posiada stopień naukowy doktora sztuki uzyskany w 2015 roku obroną pracy "Płaszczyznowy opis rzeczywistości wykorzystywany w projektowaniu przestrzennym". W roku 2008 uzyskała tytuł magistra sztuki w zakresie projektowania, a w 2012 z malarstwa sztalugowego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotnie uznana przez kurator Rebeccę Wilson z Galerii Saatchi New York. W roku 2015 odznaczona Medalem Młodego Pozytywisty za wybitne osiągnięcia w pracy organicznej. Od 2009 członkini szwedzkiego stowarzyszenia artystów Konstnärsföreningen Dymlingen, jako jedyny reprezentant z Polski. Aktualnie współpracuje z uznanymi galeriami w Polsce i na świecie w tym: Galeria Next, Saatchi New York, Singulart Paris oraz ArtBaazar Dublin. Jedyna polska malarka wśród 37-dmiu najlepiej zapowiadających się młodych artystów z całego świata, zaproszona do udziału w projekcie Samsung „The Frame". Brała udział w licznych wystawach autorskich oraz zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach autorskich w Polsce, Szwecji, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, we Włoszech, w USA i Hong Kongu oraz w kolekcjach instytucji kulturalnych Landstinget Jönköping oraz Kultur Jönköping Kommun w Szwecji.

https://artbaazar.com/bl…/artists-interviews/natalia-rozmus…
Zapraszamy do lektury

https://m.youtube.com/watch?v=aPtDZfGhSFE
oraz do oglądania

 

"Czego nie potrafię wyrazić słowami, to obrazuje w sztuce.Od małego rysuje i robię wycinanki, od trzynastego roku życia maluję, fotografuję i układam kolaże..." Ewa Kuryluk
"Jak sama wspomina, przełomowy dla ukształtowania jej artystycznej indywidualności okazał się rok 1964.W czerwcu pojechała ze swoją klasą na wycieczkę pomaturalną do Grecji, w lipcu na stypendium letnie, wygrane na konkursie Instytutu Włoskiego w Wiedniu.Do końca sierpnia studiowała język i kulturę włoską na uniwersytecie w Urbino, rodzinnym mieście Rafaela, mieszkając naprzeciwko jego domu..."Kinga Kawalerowicz
Na tegorocznej aukcji będzie można licytować prace Ewy Kuryluk z 1964roku!!!

Smutek rysunku wieczornego
akwarela i kolaż z dwóch rysunków, 86x58cm

Ewa Kuryluk(ur.1946) artystka awangardowej instalacji tekstylnej i sztuki powietrza, malarka i fotografka, pisarka i poetka. Inspiruje się autobiografią i figuracją, cieniem, śladem i lustrem, mitem dziewczyny z Koryntu i legendą Weroniki, poezją i podróżą. Artystka jest znana z 43 wystaw solo i ponad 60 wystaw zbiorowych, z katalogów i książek. Jej prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych w Europie i USA; w Muzeach Narodowych Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i w Muzeum Sztuki w Łodzi.

EWA KURYLUK "SMUTEK RYSUNKU WIECZORNEGO"

MAGDALENA ROZENBAUM- ŁAPIŃSKA "HOLIDAY HYBRID", "SEN O WARSZAWIE/EMILKA", "TWARZ", "DZIEWCZYNA Z FAJĄ"

 

W sobotni poranek zapraszamy was do obejrzenia filmu o Magdalenie Rozenbaum- Łapińskiej:

https://www.vogue.pl/a/w-pracowni-magdaleny-lapinskiej-roze…

Na tegorocznej aukcji będzie można licytować prace artystki:

Holiday Hybrid, 2015
akryl na papierze, 42x30 cm
To jedna z 5 prac związanych z półrocznym pobytem artystki w Australii.

Sen o Warszawie/Emilka
ceramika, grafika sitodrukowa
80x50x30mm

To obiekt pochodzący z kultowego projektu artystki przedstawiającego serię miniaturowych budynków z okresu modernizmu. Jest to kolekcja złożona z sześciu ceramicznych budynków z czasów powojennych. Dom meblowy Emilia został wzniesiony w latach 1966–1969 według projektu Mariana Kuźniara, Czesława Wegnera i Hanny Lewickiej dla Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Handlu Meblami w Warszawie. Wnętrza zaprojektowali Marian Kuźniar i Hanna Lewicka. „Emilia” została otwarta 15 stycznia 1970.W latach 2008–2016 budynek był wykorzystywany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W 2016 rozebrano budynek. Planowana jest rekonstrukcja Domu meblowego Emilia w postaci pawilonu ekspozycyjnego w parku w pobliżu Pałacu Kultury od strony Świętokrzyskiej.

Artystka skończyła studia na Wydziale Wzornictwa na warszawskiej ASP.
Pracuje w wielu technikach, tworzy plakaty, porcelanę, rzeźby, projekty niestandardowe, które łączą różne media. Ostatnia znacząca jej praca, to gigantyczna mozaika w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK. Jest to jej pierwsza realizacja w tej technice.
W latach 2011-2013 odpowiedzialna była za wygląd lifestylowego magazynu K MAG.
Mieszka na warszawskim Moktowie i tam też ma swoją pracownię.
Współpracowała z wieloma instytucjami kultury m.in.: Muzeum Historii Żydów Polskich, Teatr Nowy Warlikowskiego, Narodowe Centrum Kultury, oraz z magazynami takimi jak m.ni. Harpers Bazaar, ELLE, Warsaw Insider, Gazeta Wyborcza, Architektura. Prawie 3 lata odpowiedzialna była za wygląd lifestyle'owego magazynu K MAG. Ponadto Jej prace prezentowane były na wielu wystawach w Polsce i zagranicą m.in.: na Design May Youngsters w Berlinie, na ŁÓDŹ DESIGN, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, w Tokio, na Havanie, w Londynie, Nowym Jorku, czy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Niedawno miała dwie indywidualne wystawy plakatów.

 

Dodatkowo artystka przekazała na Aukcję:

Twarz, 2018

kolaż, 21x27cm, sygnowany p.d.: Łapińska 18

Dziewczyna z fają, 2012

druk pigmentowy, 16x20cm, opisany p.d.: Łapińska 1/5 2012

 

Jedyna w swoim rodzaju!Jedyna rzeźba na tegorocznej aukcji!
Przedstawiamy rzeźbę autorstwa Krzysztofa Ostrzeszewicza.

Krzysztof Ostrzeszewicz
Sudanka, 2019
odlew z żywicy na podstawie z drewna
wys. 49cm

" W swoich rzeźbach często przetwarzam tematy, pozy, dzieła sztuki z przeszłości. W ten sposób staram się nawiązać kontakt z odbiorcami na różnych poziomach- poczynając od atrakcyjnej formy, przez pewną dekoracyjność nawet, po możliwe do odszukania odniesienia do dawnych i nie tak dawnych mistrzów (np. Donatello, Michał Anioł, Rembrandt, Caravaggio), historii i teorii sztuki. Będąc jednocześnie zafascynowanym intelektualnym dorobkiem kubizmu i bliższego nam formizmu, a także ogólnie – modernistycznych ruchów awangardowych – tworzę syntetyczne w formie rzeźby i to właśnie forma, którą postrzegam jako umysłowy, posługujący się abstrakcją aspekt sztuki, pozostaje centralnym punktem moich zainteresowań."
Krzysztof Ostrzeszewicz

Absolwent pracowni prof. Adama Myjaka na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnik wystawy „COMING OUT – Najlepsze Dyplomy ASP 2010”. Na zlecenie Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza wykonał nagrobek Zbigniewa Zapasiewicza na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Jest inicjatorem i współautorem licznych projektów społecznych realizowanych m.in. w ramach grupy Reaktor – Laboratorium Rzeźby oraz projektu Rzeźba nad Wisłą. W latach 2009-2012 tworzył okładki książek i ilustracje do wydawnictwa Klin. W 2016 roku znalazł się w rankingu „Kompas Młodej Sztuki” - zestawieniu najbardziej obiecujących polskich artystów według dziennika Rzeczpospolita.

KRZYSZTOF OSTRZESZEWICZ "SUDANKA"

GRZYB-JARODZKA BOŻENA "NENUFAR"

 

W listopadowy poranek przypominamy lato przywołując Nenufary, inaczej Lilie Wodne, Grzybienie. Czy są tutaj pasjonaci ogrodnictwa i miłośnicy kwiatów?
W języku francuskim Nenufary to Nympheas, ich nazwa pochodzi z greckiego "numphe"- oznaczającego nimfy. W greckiej i rzymskiej mitologii uosabiały one siły żywotne przyrody, płodność i wdzięk. Nenufary były popularnym motywem w starożytnym Egipcie, zdobiły przedmioty, dekorowały architekturę. To również temat podejmowany przez francuskiego impresjonistę Claude Moneta. Artysta zajmował się hodowlą nenufarów w swoim ogrodzie w Giverny pod Paryżem. Monet sprowadzał nenufary z Egiptu i Ameryki Południowej oraz zamawiał je od francuskiego ogrodnika La Tour Marliaca.
Te niezwykłe kwiaty pływające na wodzie zostały uwiecznione przez Bożenę Grzyb-Jarodzką.

Artystka przekazała na licytację:
Nenufar, 2019
akryl na płótnie, 30x40cm

Grzyb-Jarodzka Bożena(ur.1959). Malarka, graficzka, projektantka wnętrz, od urodzenia związana z Wrocławiem. Dyplom uzyskała w 1984 na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki wrocławskiej PWSSP, u Konrada Jarodzkiego. Wraz z grupą studentów z roku, m.in. ze swoim przyszłym mężem Pawłem Jarodzkim, współtworzyła grupę LUXUS z którą wystawia do dziś. Zamieszczała też rysunki i grafiki w wydawanym przez grupę piśmie o tej samej nazwie. Jej obrazy z lat 80 to wizerunki zarówno ówczesnych znajomych i przedstawicieli młodzieżowej subkultury, jak i ideologicznych i światopoglądowych idoli pokolenia lat 80. (np. Dylan, 1988). Najbardziej znane są jednak jej sięgające do przesłodzonej poetyki hollywoodzkiej podobizny bohaterów kinowych, które tworzone na podstawie dostępnych fotografii – artystka wiernie odtwarza, acz przewrotnie trawestuje (Elektryczny pocałunek, Miłość zwycięży śmierć, 1988). Barwne, ostre w kolorystyce plamy pokrywające płótna przywodzą na myśl psychodeliczne wizje. Kolorystyczna kakofonia i epatowanie kiczem stanowiły swoistą formę kontestacji ówczesnej wszechobecnej szarzyzny życia, a jednocześnie manifest wolności i twórczej niezależności sztuki. Od lat artystka tworzy wielkoformatowe portrety konkretnych osób, często osadzone na bujnym kwiatowym tle. Jest w tym i fascynacja pop-artem i nawiązanie do tradycji, oniryczność i romantyzm zarazem. Często punktem wyjścia dla obrazów jest przypadkowa fotografia albo kadr filmowy, ale zawsze stanowią one zaczyn do refleksji nad człowiekiem, jego emocjami i odczuciami. Cykle malarskie artystki to: Znajomi i Przyjaciele, Gwiazdy, Udane pary, Ulubieni artyści.

 

Gwangju Design Biennale 2019,
37edizione Le immagini della fantasia Casa della Fantasia Sarmede, Ryga, wystawa w Opolu ...i jeszcze wystawa przedaukcyjna i aukcja Aperio w Galerii u Jezuitów w Poznaniu. To miejsca, w których tej jesieni możecie spotkać się z twórczością Oli Niepsuj.

Artystka przekazała na aukcje:
Lepidopterologist II, 2019
kolaż/rysunek tuszem, 21x29,7cm

Ola Niepsuj – ilustratorka i graficzka. Mieszka i pracuje w Warszawie. Projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki. Często pracuje z tekstem, jej ilustracje można znaleźć na opakowaniach, ubraniach i w aplikacjach. Łączy tradycyjne techniki z rysunkiem cyfrowym. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała też w Portugalii – w Escola Superior de Artes e Design de Matosinhos oraz Faculdade de Belas Artes da Universidade do Porto.Pracowała dla takich marek jak: „New York Times”. „The Wall Street Journal”, Nike, Converse, Taschen, Thames and Hudson, HBO, Showmax,Ikea, Apple, Melissa i Skanska.Prace Niepsuj zdobyły srebrny medal Society od Illustrators NYC(2017), trzykrotnie wyróżniono je w prestiżowym roczniku American Illustration i dwukrotnie nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jej twórczość zdobyła uznanie na ponad 140 wystawach w Polsce i 30 innych krajach m.in. w Japonii, Francji, Swecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Portugalii, Belgii, Boliwii, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i na Kubie.

https://m.facebook.com/niepsujola

OLA NIEPSUJ "LEPIDOPTEROLOGIST II"

KAROLINA JAROSŁAWSKA "WATERFALL"

 

"Źródłem kreatywności jest przede wszystkim przyjemność z poznawania uporządkowanej złożoności Natury, która sama w sobie jest pięknem."-zdanie wypowiedziane przez pisarkę Ursulę Le Guin stanowi dobry komentarz do obrazu, który chcemy dziś Wam pokazać:

Karolina Jarosławska, Waterfall
olej na płótnie, 100x70cm

Artystka wybrała wodospad jako temat do zgłębienia w swojej pracowni malarskiej. Wodospad kryje w sobie tajemnice, którą artystka próbuje ukazać malując ją na płótnie. Używa czarno białej palety by podkreślić jego tajemnice. Spadającą woda wciąga widza do obserwacji oraz pobudza do refleksji. Jarosławska przedstawia kontemplacyjny sposób patrzenia na naturę. Jej wodospad stał się abstrakcyjną formą.

Jarosławska Karolina w 2001 ukończyła Wydział Historii na Uniwersytecie Gdańskim, następnie uzyskała dyplom na Wydziale Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2007. Głównym tematem jej prac jest natura. Od 2008 roku współtworzy grupę Painthouse, z którą w 2010 roku założyła Stowarzyszenie Twórców Hokuspokus. Od 2011 roku na warszawskiej Pradze prowadzi przestrzeń twórczą 81°, gdzie organizuje wystawy, wernisaże oraz prowadzi działalność edukacyjną w dziedzinie sztuki.

 

Francuski malarz Eugene Delacroix uważał, że: "Kolory są muzyką dla oczu, gdyż dają się one zestawiać jak nuty."Wieczorem prezentujemy obraz będący interesującym mariażem malarstwa i muzyki. Niezwykłą pracę podarowała malarka Krystyna Róż-Pasek. Obraz przedstawia kobietę grająca na instrumencie. Artystka sięga do świata natury porównując grającą na akordeonie do motyla. Kolorystyka obrazu budzi zachwyt. Nie bez znaczenia jest widoczna materia farby nałożona na płótno za pomocą szpachelki malarskiej.
Z tego obrazu płynie muzyka, słychać dźwięki akordeonu. Widzowie stają się synestetami. Doświadczają barwnego słyszenia, czyli chromestezji, gdzie dźwięki lub współbrzmienia wywołują wrażenia barwne bądź barwy – dźwięki.

Krystyna Róż-Pasek "Motyl", 2018
olej na płótnie, 60x80cm

Krystyna Róż- Pasek urodzona w 1981 r. w Gorlicach, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie - profil tkactwo, w 2001 r. ukończyła Studium Architektury w Krakowie. W latach 2004-2009 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Architektury Wnętrz. Studia zakończone pracą dyplomową w Pracowni projektowania mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Aktualnie mieszka i rozwija swoją twórczość w Krakowie. Zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki między innymi projektowaniem wnętrz oraz detali wnętrzarskich, malarstwem, rysunkiem, grafiką komputerową jak również realizacją nieograniczonej ilości działań artystycznych.

KRYSTYNA RÓŻ-PASEK "MOTYL"

Teresa Szyszkowska "Ławka dwustronna"

 

W tym roku mamy dla Was zaskakujący obiekt do licytacji.

Jeśli cenicie dobry design to spodoba się Wam nasza propozycja. W tym roku poznańska artystka Teresa Szyszkowska podarowała na aukcje mebel swojego projektu. Jest to interesujący projekt ze względu na jego formę i rozwiązanie, to połączenie piękna i funkcjonalności.

Ławka dwustronna,2011
sklejka lakierowana, metal, 82,5x124x60cm
powstała w pracowni bioniki pod okiem prof.Marka Owsiana

Teresa Szyszkowska (ur.1988) absolwentka Architektury Wnętrz na Wydziale Architektura i Wzornictwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, malarstwem, grafiką, florystyką oraz rzemiosłem. Jej pasją jest tworzenie rzeczy pięknych.

 

Na dobranoc mamy dla Was odpowiedni obraz:
Paulina Góra "Nocna godzina"
malarstwo olejne, 50x40cm
Paulina Góra(ur. 1977 r.) z natury niepoprawna romantyczka, największą jej radością jest rodzina i możliwość wyrażania siebie poprzez malarstwo, podróże ścieżkami wyobraźni. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym, akrylowym i rysunkiem.Brała udział w wystawach m.in:
2014 – Art for Cure – Italy – 2014
2013 – „get the lead out V” – Swoon Gallery, Los Angeles, California, 2013 / zbiorowa
2012 – „get the lead out IV” – Swoon Gallery, Los Angeles, California, 2012/zbiorowa
2012 – „GAME OVER!” – NovaBelgica Art Gallery, Sint-Truiden, Belgium, 2012 / zbiorowa

Paulina Góra "Nocna godzina"

Małgorzata Jabłońska "Pod nieboskłonem"

 

Dzień dobry!! Do aukcji pozostało 18 dni!!
Dziś prezentujemy pracę wykonaną w interesującej technice:

Małgorzata Jabłońska "Pod nieboskłonem".
2019, technika własna(jedwab,organza),20x20

Artystka (ur.1966),studiowała na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończyła w 1995 r.Jej zainteresowanie przenikaniem kolorów, przezroczystością, nakładaniem materii, ale też zdarzeń jest wynikiem wielu inspiracji życiowych.W latach 2002-2010 prowadziła firmę witrażową, w której techniką Tiffany'ego powstawały przedmioty codziennego użytku i meble.
Małgorzata Jabłońska od początku swojej kariery stara się stworzyć nową technikę, która zrewolucjonizuje sposób, w jaki postrzegamy dzieła sztuki. Dzięki tworzeniu obrazów bez użycia farb z pewnością osiągnęła ten cel.Wynalazła własną technikę: wykorzystuje warstwy delikatnych tkanin - jedwabiu, nylonu, szyfonu - zamkniętych między dwiema taflami szkła, aby stworzyć unikalne dzieła sztuki. Kreuje niepomalowane,przezroczyste, ale kolorowe I pełne dobrej energii dzieła.Przezroczystość obrazów pozwala jej zmieniać ich ekspozycję i umieszczać dzieło w wolnej przestrzeni. Instalacje przestrzenne dotyczą postaci ludzkich, nierzadko samej artystki oraz jej najbliższych.Poszczególne dzieła, rzeźby są wytłaczane na odlewach naturalnej wielkości, przy użyciu naturalnych materiałów, takich jak kora bananowca i naturalne materiały tekstylne: jedwab, organza. Zwraca uwagę widza, że wszyscy pochodzimy z natury, jesteśmy jej nieodłączną częścią. Dodatkowo naturalne sploty preparowanej kory są symbolem przenikającej się struktury człowieka, jak też odzwierciedlają prosty splot w tkaninach naturalnych.
Prezentacja prac artystki odbyła się w Foundry Gallery w Waszyngtonie (Sierpień 2018 r.) gdzie otrzymała świetną recenzję w Washington Post, oraz została wybrana artystą miesiąca Washington City. Ostatnia wystawa "Imprints of reality" miała miejsce na Złotej 44 w Warszawie. Intencją wystawy było przywrócenie piękna do codziennego życia. Artystka chce aby jej sztuka prowadziła do znalezienia wewnętrznej harmonii i balansu. Obrazy i rzeźby mają oddziaływać na odbiorcę: wywoływać radość i zachwyt od pierwszego wejrzenia.

https://youtu.be/9wZ17-SVrhI
Zapraszamy do obejrzenia filmu z wystawy artystki "Imprints of reality" w Warszawie na Złotej 44.

 

W poniedziałek śmiech jest wskazany.
Czy wiecie, że istnieje dziedzina badań nad śmiechem i jego wpływem na zdrowie? Jest to gelotologia. Kiedy się śmiejemy wdychamy o litr powietrza więcej, dzięki temu mózg jest bardziej dotleniony. Śmiech pobudza mózg do produkcji katecholamin, hormonów, które powodują wydzielanie endorfin.
W listopadowy poranek na rozruszanie i poprawę humoru prezentujemy obrazy namalowane przez Annę Sadowską, które będzie można wylicytować na tegorocznej aukcji.

Anna Sadowska, Po imprezie, 2013
olej na płótnie, 37x35cm

Anna Sadowska, A może ta?, 2012
olej na płótnie, 50x40cm

Sadowska Anna (ur.1950)z wykształcenia matematyk. Jej pasją jest malarstwo, którym zajmuje się od ponad 40 lat. Eksperymentowała z rzeźbą, malowaniem na jedwabiu i na porcelanie. Obecnie zajmuje się malarstwem figuratywnym. Olejne obrazy artystki są interesującymi opowieściami o ludzkim życiu. Malowanie obrazów jest dla niej hobby, traktuje je jak dobrą zabawę i żywi nadzieję, że jej obrazy wywołają uśmiech również u oglądających. W 2016 roku brała udział w Windsor Contemporary Art Fair.
Koniecznie zajrzyjcie do internetowej galerii artystki gdzie znajdują się jej obrazy olejne oraz akwarelę:
http://www.anna-sadowska.com/

Anna Sadowska: "Po imprezie" i Anna Sadowska "A może ta?"

Dominik Jasiński "Lillies"

 

"Ten 30-letni absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP poza wspaniałym warsztatem rysownika dysponuje wyjątkowym wyczuciem koloru. Bawi się nim w swoich obrazach używając do tworzenia bardzo osobistych portretów pełnych secesyjnego uroku i radości malowania. Jego wielkim atutem jest sprawność i ten malarski „słuch”. Łączy rysunek z plamami malarskich elementów odważnie kładąc kolor na płótnie. Równocześnie, mimo śmiałych pociągnięć pędzla, malarstwo podlega linearności rysunku. W niektórych pracach rysunek bierze nawet górę nad kolorem. Mnie obcowanie z obrazami Jasińskiego sprawia wiele przyjemności, czego i Państwu życzę."
Andrzej Pągowski

"Kiedy byłem mały rysowałem Mamie po książkach. Teraz książki szanuję dużo bardziej, a to co siedzi mi w głowie przelewam na płótno. Rysunek zawsze był kluczową częścią mojego malarstwa, to chyba dlatego, że studiowałem na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Staram się pozostawiać w moich obrazach jak najwięcej szkicowości i ostrości linii. Mocno zdefiniowane linearnie kształty pociągają mnie dużo bardziej niż rozmyte plamy koloru.
Jednocześnie kolor jest najważniejszy. Lubię mocne i antagonistyczne zestawienia kolorystyczne, energetyczne malowanie gestem jak i jednolite, płaskie plamy. Nigdy nie musiałem długo zastanawiać się nad użyciem koloru, to raczej on kieruje mną niż odwrotnie.
Jestem zagorzałym przeciwnikiem dorabiania teorii do malarstwa i zawsze z dużą trudnością przychodzi mi odpowiadanie na pytania „co artystę zainspirowało?“, „dlaczego po prawej stronie obrazu siedzi kot?“... a dlaczego nie?! Malowanie z serca właśnie tym się chyba wyróżnia, że nie planuję obrazu z wyprzedzeniem, górę bierze instynkt, a pędzel staje się przedłużeniem mojej ręki."

Przed państwem Dominik Jasiński!!
Na tegoroczną aukcje artysta podarował pracę "Lillies", która powstała w 2016 roku w Kuwejcie.

Rocznik 81, pochodzi z Rzeszowa, mieszka i pracuje w Portugalii. Artysta malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej ASP (Wydział Grafiki).Artysta współpracuje z szeregiem firm i instytucji (EMPIK, RESERVED, TATUUM, DAGMA ART, Wydawnictwo WASOWSCY, Fundacja MAESTRO, FABRYKA PORCELANY AS ĆMIELÓW, Confashions Kuwait, ArtSpace Q8), jego praca pojawiła się w wydaniu brytyjskiej edycji VOGUE, poświęconej 100-leciu tego kultowego magazynu. Pomysłodawca i kurator cyklu wystaw Jasinski&friends. Fascynuje go ludzkie ciało i jego deformacja – temu tematowi poświęcił pracę dyplomową oraz kilka publikacji. Czynnie wspiera aukcje charytatywne oraz inicjatywy promujące Polskę w świecie.

Koniecznie zajrzyjcie na stronę:

https://m.facebook.com/fan.page.jasinski/

 

"Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas"

Cisza. coraz częściej doświadczamy, że jej nam brakuje. Cisza, w której można odpocząć, zanurzyć się. Można ją usłyszeć. Jak wygląda cisza? Czy da się namalować ciszę? Doskonałą odpowiedzią na te pytania jest obraz Marty Bileckiej "Soft Silence".
To malarstwo, które koi zmysły, wprowadza widza w stan refleksji, odprężenia. Sprawdźcie sami.

Zapraszamy na naszą wystawę przedaukcyjną w dniach 19.11-23.11.2019, która poprzedzi 10 Aukcja Sztuki Aperio na rzecz dzieci z autyzmem.

Marta Bilecka podarowała na tegoroczną aukcje:
Soft Silence,2018
50x100 cm, akryl na płótnie

Marta Bilecka absolwentka Akademii Stuk Pięknych w Łodzi (2002), Wydział Grafiki
i Malarstwa. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Marka Czajkowskiego i w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja Bartczaka realizując projekt książek autorskich. W ramach licznych wystaw zaprezentował swoje prace poza Polską także w Skandynawii: Szwecja (2019) Kivik, Goteborg, (2016) Kiruna; Norwegia (2015, 2014) Oslo i Dania (2015, 2014) Horning. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Kanadzie i w Europie Północnej.

Marta Bilecka "Soft Silence"

Marek Haładuda, "Słońce na Plaży l`Arene" z cyklu „Podróż na Południu”

 

W 2018 roku w Galerii Roi Doré w centrum artystycznej dzielnicy Paryża-Le Marais odbyła się wystawa Le Sud est un voyage malarstwa Marka Haładudy. Ekspozycja była efektem prac zrealizowanych w ramach projektu badawczego: Analiza aktualnej kondycji kulturowej Południa Europy i mitu arkadyjskiego w kontekście współczesnego życia artystycznego Paryża (przy udziale Wydziału Malarstwa i Rysunku Artystycznego w Poznaniu.) Z tej wystawy trafił na naszą aukcje obraz.

Marek Haładuda przekazał na tegoroczną licytacje obraz : "Słońce na Plaży l'Aréne" z cyklu Podróż na Południu.
olej, kolaż/płótno 38x46cm 2018.

"Malownicza przyroda i malarskie dzieła na arkadyskim Południu stopiły się w jedno w mojej pamięci.Światło Południa było dla mnie czymś więcej niż promienie słoneczne, było przede wszystkim elementem kreującym krajobraz i sztukę malarską, powstającą tam od wieków."

"Stare niekiedy podobrazia z dawną powierzchnią malarską, bądź płótna ułożone treścią pracownianych atrybutów, przybierając kształty południowych motywów, stały się moimi znakami przypominającymi o odwiecznym istnieniu mitu arkadyjskiego zapisywanego w rytmie codzienności z przeżyć i marzeń".

Marek Haładuda ur. w 1961r., studia w latach: 1983-1988 w ASP w Poznaniu, dyplom w Pracowni Malarstwa Prof. Jacka Waltosia. W latach 1989-1990 pobyt studyjny w École des Beaux – Arts w Paryżu. Doktor habilitowany w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne , jest pedagogiem UAP w Poznaniu.

Cieszymy się, że dzieło-pamiątka z podróży na Południe Francji znalazło się na naszej aukcji.

Wszyscy miłośnicy Francji i malarstwa szykujcie się: 23.11.2019 15:30 Galeria u Jezuitów.

 

Odliczamy czas do Aukcji oczekując na to niezwykłe wydarzenie. Poranne przymrozki przypominają o zbliżającej się zimie. Rozpoczyna się listopad, tymczasem lipiec byłby piękniejszy, na pewno cieplejszy. Tęskniąc za latem, prezentujemy pracę ukazującą piękno tej pory roku.

Łukasz Drzycimski,
Summertime
linoryt, 2019
42x30cm

Łukasz Drzycimski absolwent filologii angielskiej UAM oraz projektowania graficznego UAP. Art Director, ilustrator, projektant graficzny od 18 lat związany z Poznaniem. Dotychczas współpracował z polskimi magazynami Mały Format, Kultura Liberalna, Przekrój.pl, Magazyn Kontakt, francuskim Papier oraz brytyjskimi Shelf Heroes i Season Annual. Miłośnik prostoty i oszczędnych środków w ilustracji. Bezwzględny pożeracz komiksów.

Koniecznie zajrzyjcie tutaj:

facebook: lukasz.drzycimski
https://m.facebook.com/lukasz.drzycimski/
instagram: lukasz_drzycimski
www: pencilpanic.com

Artysta poznańskiego kolektywu Ilu Nas Jest.Tutaj też zajrzyjcie:
Instagram:@ilunasjest

Łukasz Drzycimski "Summertime"

Galeria Rusz "Wyzwanie"

 

Podczas aukcji "Rzeźba i Formy Przestrzenne" w DESA Unicum za instalację "Caminando" Magdaleny Abakanowicz zapłacono 8 mln złotych. Rekord na polskim rynku sztuki.Kilka dni temu obraz włoskiego malarza Cimabue z XIII wieku został sprzedany za 24mln euro.Pośród tych wielkich dzieł i ich wysokich cen jest 10 Charytatywna aukcja sztuki współczesnej na rzecz dzieci z autyzmem. Małe wydarzenie na rynku sztuki, dla dzieci z autyzmem wydarzenie mające znaczący wpływ na ich życie.Dla Stowarzyszenia jedno z ważniejszych wydarzeń w roku. Cieszymy się, że nasze małe wielkie wydarzenie zostało dostrzeżone przez setkę artystów, którzy podarowali swoje prace na aukcje. Mamy nadzieję, że Wy też weźmiecie w nim udział. Może u nas padnie kolejny rekord 😉

Jeśli jesteście zainteresowani pracami, które będzie można wylicytować na aukcji śledźcie nasz profil. Codziennie będziemy prezentować obiekty przeznaczone na aukcje.
Oglądajcie sztukę i bądźcie szczęśliwi!

Praca "Wyzwanie" Galerii Rusz
druk cyfrowy, 42x52cm
Galeria Rusz, tworzona przez toruńskich artystów Joannę Górską i Rafała Góralskiego, specjalizuje się w kreowaniu i prezentacji sztuki w przestrzeni publicznej. Artyści poprzez swoje nowatorskie działania wprowadzają ważne, „myślące” komunikaty w przestrzeń miasta i namawiają do zastanowienia się nad istotnymi zagadnieniami, dotyczącymi współczesnego człowieka i świata. Od 1999 roku prowadzą galerię bilbordową w Toruniu, gdzie pokazują własne prace. Jest to najdłużej działająca galeria tego typu na świecie, prezentująca już 20 lat sztukę w przestrzeni miasta. Aktualnie Galeria działa na 5 bilbordach (2 w Toruniu i 3 w Warszawie). Twórcy na swoim koncie mają już ponad 500 artystycznych bilbordów.
Galeria Rusz była wielokrotnie nagradzana, a artyści uzyskiwali stypendia twórcze: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prestiżowe Stypendium „Młoda Polska”, nagroda Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, nominacja do Nagrody Fundacji Deutsche Bank „Spojrzenia 2007”, nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Artyści brali udział w 40 wystawach w Polsce i za granicą, m. in. w Londynie, Berlinie, Birmingham, Karlsruhe, Nowym Jorku oraz Oakland /Kalifornia.
www.galeriarusz.art.pl .
Poniżej oprócz zdjęcia pracy prezentujemy zdjęcie "Wyzwanie" na toruńskim bilbordzie.