Wydarzenia cykliczne

Aukcje charytatywne

Charytatywne Aukcje Sztuki Współczesnej „Aperio" odbywają się od 2009 roku. Gromadzą znanych kolekcjonerów dzieł sztuki,  pasjonatów sztuki oraz entuzjastów dobroczynności, stając się ważnym wydarzeniem na poznańskim, stale rozwijającym się rynku sztuki współczesnej.

Artyści, którzy wspierają nasze aukcje, to przede wszystkim młodzi, wyróżniający  się twórcy, stypendyści uczelni plastycznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czy laureaci konkursów krajowych i zagranicznych. Dzięki zebranym pracom ukazujemy szeroki i różnorodny kontekst młodej polskiej sztuki, a publiczność ma szansę na zapoznanie się z aktualnymi poszukiwaniami polskich artystów. Każdej aukcji towarzyszy wystawa przedaukcyjna. Jest to bardzo ważne wydarzenie kulturalne pokazujące w jednym miejscu tak różnorodne, a przez to fascynujące postawy artystyczne.

Partnerem Stowarzyszenia „Aperio" przy organizacji tego wydarzenia jest Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu www.arsenal.pl. Licytację dzieł prowadzi dla nas aktor Teatru Nowego w Poznaniu Mariusz Zaniewski.

Każdego roku wystawiamy około 100 prac wybitnych polskich artystów. Osobisty udział w licytacji zapewnia mocne emocje i niezapomniane wrażenia, do czego co roku gorąco namawiamy.

Od wielu lat przy przeprowadzaniu aukcji pomaga nam portal Artinfo. Za jego pośrednictwem można brać udział w licytacji, składając wcześniej zamówienie.

Bieg Poznaniaka

W związku z obchodami światowego dnia Świadomości Autyzmu Stowarzyszenie „Aperio” przygotowuje Bieg Poznaniaka dla Przedszkolaka. Wydarzenie ma na celu promocję Stowarzyszenia, a także zachęcenie uczestników do przekazania na rzecz dzieci z autyzmem 1% swojego podatku.

Wyjątkowość naszego biegu tkwi w połączeniu pomocy dzieciom dotkniętych autyzmem i ich rodzinom z gigantyczną dawką sportu. Trasa biegu została przygotowana zarówno dla początkujących jak i nieco bardziej zaprawionych w bieganiu. W roku 2017 bieg odbył się w malowniczym otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego w Poznaniu. Przygotowujemy trasy biegowe na dystansie 5 i 10 km , a także 5 km Nordic Walking. Swoich sił mogą spróbować także dzieci. Każdy uczestnik biegu pomaga, a na mecie czeka na niego medal.

Jesteśmy dumni z faktu, że ambasadorami ostatniego Biegu Poznaniaka dla Przedszkolaka byli wybitni polscy sportowcy: Szymon Ziółkowski (polski lekkoatleta, młociarz, mistrz olimpijski i mistrz świata) oraz Iwona Matkowska (zapaśniczka, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw świata, Mistrzyni Europy).

BALE CHARYTATYWNE

Bal charytatywny „Aperio" organizowany jest z myślą o przedszkolakach z autyzmem i ich rodzinach. Zawsze towarzyszy mu dobra zabawa, a także wyśmienita kuchnia , od dwóch lat w wykonaniu kucharzy hotelu Rodan w Kórniku.

Jednym z punktów imprezy jest gość specjalny wieczoru, który uświetnia swoim występem wydarzenie. W ubiegłych latach była to tancerka flamenco czy też duet gitarowy grający szlagiery muzyki amerykańskiej.

Podczas Balu odbywa się także aukcja obrazów artystów poznańskich, a także cennych przedmiotów przekazanych przez  ludzi kultury i sportu. W ubiegłych latach można było zlicytować koszulkę klubu Lech z podpisami, książkę z autografem Marka Niedźwieckiego, flagę narodową z podpisami wybitnych skoczków narciarskich i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Licytację po mistrzowsku prowadzi dla Stowarzyszenia aktor Teatru Nowego pan Aleksander Machalica. Na parkiecie do białego rana bawią się wszyscy , którym problem autyzmu jest bliski.

Bądź kluczem do ich świata

Przekaż 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia APERIO